Podsumowanie sezonu numeru 21 KG - Richard Freitag

by - 6:33 PM

W naszych podsumowaniach sezonu przyszedł czas na numer 21, który w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata przypadł tym razem Richardowi Freitagowi. Mimo, że jest to całkiem niezły rezultat, Niemiec zdecydowanie nie może zaliczyć tego występu jako najlepszego w swojej karierze.

Wszystko przez sezon 2017/18, w którym to Freitag całkiem niespodziewanie zajął drugie miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata, ustępując jedynie Kamilowi Stochowi. 27-letni Niemiec miał spore szanse na zdobycie Kryształowej Kuli, jednak dość poważny upadek w Innsbrucku przekreślił jego szanse oraz prowadząc do straty punktowej, której później nie dało się już nadrobić. Patrząc na te osiągnięcia wielu liczyło na podobnie wyjątkowy sezon 2019/20 w wykonaniu Freitaga, niestety do tego nie doszło.

W poprzednim sezonie Freitag punktował regularnie w zawodach Pucharu Świata, wypadając z czołowej trzydziestki tylko raz - podczas rywalizacji w szwajcarskim Engelbergu, gdzie był 32. Nie stanął jednak ani razu na podium - najwyżej sklasyfikowany był w drugim konkursie w Willingen, gdzie zajął 4. miejsce.

Również w najważniejszych imprezach sezonu Freitag nie błyszczał tak jak można by było się tego spodziewać. W Turnieju Czterech Skoczni był 14., Willingen Five skończył na 9. pozycji, Raw Air - na 32. miejscu. Na sam koniec sezonu zajął finalnie 18. pozycję w klasyfikacji generalnej Planica 7. W Słowenii jednak mógł cieszyć się z drugiego miejsca, zdobytego przez swoją drużynę w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Narodów.

27-letni reprezentant Niemiec ma jednak jeden ogromny powód do radości w tym sezonie i są to na pewno Mistrzostwa Świata w Innsbrucku/Seefeld. Tam razem z kolegami z drużyny zdobył złoty medal. Indywidualnie również spisał się bardzo dobrze - konkurs na Bergisel zakończył na 9. miejscu, ale już na skoczni normalnej w Seefeld był 5.