Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie sezonu nr 5. w KG - Dawid Kubacki

by - 7:31 PM


Zdecydowanie był to najlepszy sezon w karierze Dawida Kubackiego. Nasz młody Polski skoczek już od inauguracji w Wiśle pokazał że będzie można na niego liczyć. Był niezrównany w konkursach drużynowych, a także indywidualnych.

Pierwsze podium indywidualne zajął podczas TCS, kiedy to stanął na trzecim stopniu w  Ga-Pa i na drugim w Innsbrucku. Natomiast Predazzo było już tylko jego. Rozpoczął konkursy "skromnym" drugim miejscem, by następnego dnia zaliczyć pierwsze podium w karierze. Polak potrafi.

Kolejne podium dla Dawida pojawiło się w Oberstdorfie (nota bene Dawid chyba wziął przykład ze słoweńskiego kolegi Petera Prevca, który pewnego sezonu był "wiecznie drugi" - warto przypomnieć, że stał się potem dominatorem następnego sezonu, więc oby z Dawidem też tak było), a następnie trzeci. No cóż, jak przegrać to z Kamilem Stochem.

Dodatkowo Dawid aż dwukrotnie ustanowił w tym roku rekord skoczni - raz na naszej rodzimej Wielkiej Krokwi, a drugi raz podczas TCS w Oberstdorfie, na skoczni Paul-Ausserleitner-Schanze.

Miejmy nadzieję, że Dawid w przyszłym sezonie odpali jeszcze większą rakietę i pokaże pełnię sowich umiejętności.

Źródło: informacja własnaYou May Also Like

0 komentarze