Podsumowanie sezonu nr 12 KG - Evgeniy Klimov

by - 2:08 PM

Znalezione obrazy dla zapytania evgeniy klimov skoki okiem kobiet

W naszym podsumowaniu przyszła dzisiaj kolej na najlepszego rosyjskiego skoczka minionej zimy - Evgeniya Klimova. Jest on kolejnym zawodnikiem, dla którego sezon 2018/2019 był najlepszym w dotychczasowej karierze.

Rosjanin podczas ubiegłego sezonu zgromadził w sumie 592 punkty, które pozwoliły mu na zajęcie wysokiego 12. miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Klimov zaskoczył wszystkich kibiców skoków już podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle, gdzie zajął 1. miejsce. Było to jego pierwsze i jedyne dotychczas zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi. W ubiegłym sezonie Rosjanin jeszcze raz pojawił się na podium. Miało to miejsce podczas konkursu lotów narciarskich w Oberstdorfie, gdzie uplasował się na 2. miejscu.
Klimov dobrze spisał się również na norweskim turnieju Raw Air, który ukończył na 10. pozycji.

źródło: informacja własna