Podsumowanie sezonu kadry Słowenii

by - 7:40 PM


Kadra Słowenii w tym sezonie miała swoje wzloty i upadki. Początek sezonu był dość średni, jeśli nie powiedzieć zły. Ciągle rotacje kadry, wahająca się forma zawodników...chyba żaden z nich nie miał ustabilizowanej kondycji, oprócz może Timiego Zajca, który w tym sezonie po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium i pobił kilkakrotnie PB. 

Zarówno Anze Lanisek jak i jego imiennik Semenic raz wpadali a raz wypadali ze składu. Albo byli w pierwszej dziesiątce, albo nie kwalifikowali się do konkursu. Semenic ma jednym nad drugim Anze tę przewagę, że doskonale spisywał się w drużynówkach, dzięki czemu drużyna słoweńska stawała na podium.

Jernej Damjan niestety nie mógł zaliczyć tego sezonu do udanych. Początek wydawał się dosyć stabilny, potem jednak nie znalazł się w kadrze na RAW AIR (to znaczy w pierwszej turze, potem miał zastąpić najsłabszego zawodnika). Dodatkowo na twitterze napisał on iż tegoroczne MŚ były jego ostatnimi. Jednak z wiadomych nam źródeł wiemy, iż zamierza on jeszcze kontynuować karierę przez co najmniej przyszły sezon.

Ziga Jelar mimo wszystko może zaliczyć ten sezon do dosyć udanych, mimo że nie były to jego wymarzone starty. Ale zawodnik ten ma ledwo 22 lata, dlatego warto poczekać na to, aż w końcu odpali, na co się zapowiada.

Bracia Prevc to z pewnością najwięksi wojownicy tego sezonu. Najpierw ich forma była w miarę stabilna, potem tak zła że odesłano ich z TCS aby miesiąc przez końcem sezonu wystrzelić i rozłożyć wszystkich na łopatki. No cóż, takie geny... dlatego wiele osób mówi już o przyszłym sezonie jako dominacji Prevców.

Robert Kranjec zakończył natomiast karierę, z takim pożegnaniem, jakiego nie miał żaden inny skoczek. Aż przykro nam było patrzeć jak taki lotnik odchodzi z powodu kontuzji... miejmy nadzieję, ze Robert znajdzie nowy pomysł na siebie, w którym będzie tak świetny jak w skokach!

Timi Zajc z kolei okazał się rewelacją sezonu. Co konkurs pobijał swój PB, zaliczając tylko niewielkie spadki formy. Można powiedzieć że Domen Prevc ma godnego rywala w swojej kategorii wiekowej...

A tak przedstawiają się miejsca w KG po sezonie 2018/2019:

Timi Zajc - 9. pozycja
Domen Prevc - 13. lokata
Anze Semenic - 28. miejsce
Peter Prevc - 29. pozycja
Anze Lanisek - 30. lokata
Jernej Damjan - 46. miejsce
Zak Mogel - 51. lokata
Ziga Jelar - 54. pozycja
Jurij Tepes - 59. miejsce
Tilen Bartol - 60. lokata

W Pucharze Narodów natomiast Słoweńcy uzyskali 6. miejsce z ilością 3736 punktów.

Biorąc pod uwagę ten sezon drużyny z Bałkanów, można śmiało stwierdzić, że dopiero się oni rozkręcają. Młody ale jednocześnie już doświadczony team ma szansę zajść wysoko w kolejnym sezonie... I oby to się stało!

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze