Podsumowanie sezonu kadry Niemiec

by - 4:12 PMSezon 2018/19 dla obecnych drużynowych Mistrzów Świata może powodować mieszane uczucia. Z jednej strony spadek formy wcześniejszych liderów kadry, w tym Mistrza Olimpijskiego z Pyeongchangu, a z drugiej fakt, że na medalowych pretendentów wyrosły niespodziewane dość osoby. 

Fenomenalnie wypadł tym razem Markus Eisenbichler. Wyrósł na zdecydowanego lidera kadry, pokazując moc na wielkich imprezach sezonu, w tym zdobywając aż trzy(!) złote medale Mistrzostw Świata. Pozostał jednak spory niedosyt, ze względu na niewielkie różnice między nim a Ryoyu Kobayashim zarówno na TCSie i w walce o małą Kryształową Kulę. Możemy jednak wierzyć, że wypracowana forma nie zaniknie i w kolejnym sezonie zwojuje swoje.

Niespodzianką w wielu momentach tegorocznego Pucharu Świata został Karl Geiger. Skoczek z Oberstdorfu zaliczył swoje dwie pierwsze wygrane w Pucharze Świata, srebrny indywidualny oraz dwa złote (drużyna oraz mikst) medale Mistrzostw Świata. Stabilna forma przez zimowe zmagania pomogła mu utrzymywać bezpieczne miejsce w najlepszej 10. klasyfikacji generalnej, jednak zdecydowanie można powiedzieć, że był to jego życiowy sezon.

Filarem kadry naszych zachodnich sąsiadów był również Stephan Leyhe. Pokazywał się stale i w dobrym stylu pomagał kolegom w drużynowych sukcesach. Niestety niefortunny upadek w Norwegii wykluczył go z TOP10 na koniec sezonu, ale zdecydowanie zasłużył sobie na miejsce w czołówce.

18. numer w klasyfikacji generalnej finalnie przypadł Andreasowi Wellingerowi. Chłopak zaliczył spory spadek formy, porównując do zeszłego sezonu. Miał kilka dobrych występów, jednak Niemiec raczej będzie wolał o tym sezonie zapomnieć.

Jako 21. i 38. numery możemy kolejno podziwiać Richarda Freitaga oraz Constantina Schmida. O ile dla drugiego są to początki solidności w zawodach najwyższej rangi, o tyle pozycja i brak konkretnej formy pierwszego zadziwił nie jedną osobę.

Warto też wspomnieć o Davidzie Siegelu, który w oszałamiający sposób wkroczył w początki rywalizacji, jednak dobra passa zakończyła się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie zaliczył przykry wypadek, kończąc sezon z zerwaniem więzadeł w kolanie.

Miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2018/19:
- Markus Eisenbichler (7.)
- Karl Geiger (10.)
- Stephan Leyhe (11.)

- Andreas Wellinger (18.)
- Richard Freitag (21.)
- David Siegel (34.)
- Constantin Schmid (38.)

- Martin Hamann (45.)
- Severin Freund (57.)
- Pius Paschke (59.)
- Moritz Baer (73.)

W klasyfikacji Pucharu Narodów Niemcy uzyskali 5650 punktów, plasując się na 2. miejscu, zaraz za Polakami.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze