Podsumowanie sezonu kadry Kazachstanu

by - 3:54 PM


Podsumowań ciąg dalszy. Przed nami Kazachstan, czyli reprezentacja, która wiele nie zawojowała, ale za to skradła serca kibiców.

Niestety, ale żaden ze skoczków z Kazachstanu nie zapunktował w minionym sezonie. Dwóch usilnie próbowało, ale najwyraźniej dla kazachskich skoków to jeszcze nie ten czas. Sabirżan Muminow i Siergiej Tkaczenko raczej kończyli swoje przygody na kwalifikacjach, jednak udawało im się także kilkukrotnie znaleźć w pierwszej serii konkursów. Ten pierwszy w konkursach we włoskim Predazzo był raz 42, a raz 56. Drugi zaś sześciokrotnie skakał w pierwszej serii konkursów. Najbliżej awansu do serii finałowej był w drugim konkursie właśnie w Predazzo, kiedy to konkurs ukończył na 33 pozycji. W konkursie lotów w Vikersund był zaś 35.

Choć Kazachowie nie byli decydującymi postaciami w minionym sezonie, to należą im się brawa za walkę. Zarówno kibice, trenerzy, jak i sami skoczkowie muszą mieć nadzieję, że w kolejnych latach skoki w tym kraju będą coraz lepsze i ciężka praca zacznie przynosić rezultaty w postaci wysokich lokat w konkursach.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze