Podsumowanie sezonu kadry Japonii

by - 12:21 PM

Czas na podsumowanie minionego sezonu w wykonaniu kolejnej nacji. Tym razem bierzemy pod lupę kadrę Japonii.

Ten sezon w wykonaniu Japończyków niewątpliwie należał do bardzo udanych. Głównie dzięki niesamowitym dokonaniom Ryōyū Kobayashiego, któremu udało się wywalczyć wszystkie trofea sezonu poza indywidualnym medalem mistrzostw świata. Ale sukces Japończyków to nie tylko indywidualne osiągnięcia Ryōyū, ale także świetna postawa całej drużyny, która tej zimy niejednokrotnie wskakiwała na podium, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów uplasowała się na bardzo wysokiej trzeciej pozycji.

Ryōyū Kobayashi spisywał się minionej zimy fenomenalnie. Już w inauguracyjnym konkursie w Wiśle wywalczył miejsce na podium (3. miejsce), a później było jeszcze lepiej. Japończyk został liderem klasyfikacji generalnej PŚ już na samym początku sezonu i nawet na chwilę nie utracił prowadzenia! Swoje pierwsze w karierze zwycięstwo odniósł w Kuusamo. Od tej chwili praktycznie nie schodził z podium.

Zwycięstwo w cyklu Planica 7

W sezonie 2018/2019 nie tylko Ryōyū stawał na pucharowym podium. Udało się to także Yukiyi Satō, który w Zakopanem uplasował się na 3. pozycji. Było to jego pierwsze podium oraz najlepsze osiągnięcie w karierze. Z kolei podczas cyklu Raw Air powrót do świetnej formy pokazał Junshirō Kobayashi. Oddawał najlepsze skoki na treningach, wygrał też prolog w Lillehammer.

Drużyna Japonii
W ubiegłym sezonie mięliśmy też okazję do oglądania na podium japońskiej drużyny skoczków. Niejednokrotnie znajdowali się oni w TOP3 drużynówek. 9 lutego 2019 reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni stanęli na najniższym stopniu podium w fińskim Lahti. Dokładnie miesiąc później w Oslo nie udało im się wyprzedzić tylko gospodarzy, a w Seefeld drużyna Japonii w składzie Ryōyū Kobayashi, Yukiya Satō, Junshirō Kobayashi oraz Daiki Ito sięgnęli po brąz Mistrzostw Świata. Zwieńczeniem świetnej postawy kadry było wywalczenie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów (za Polakami i Niemcami). Japońscy skoczkowie zdobyli łącznie 4813 punktów.

Źródło: informacja własna