Podsumowanie sezonu kadry Finlandii

by - 5:40 PM


źródło: yle.fi

Gdyby cofnąć się o dekadę, można byłoby uznać tą reprezentację za jedną z najlepszych. Dzisiaj jednak stanowi cień dawnych sukcesów. Mowa tu o Finlandii, której reprezentanci również w tym sezonie nie zachwycali. Tym razem jednak pojawił się drobny promyk nadziei.

Jedynym zawodnikiem Finlandii, który w miarę regularnie punktował w Pucharze Świata był Antti Aalto. 24 - letni skoczek wystąpił w zawodach najwyższej rangi 26 razy, 7-krotnie nie zajmując miejsca w czołowej 30. Najwyżej uplasował się na 6. miejscu podczas drugiego konkursu w Niżnym Tagile. Poza ogólnymi konkursami, nie spisywał się jednak dobrze w pozostałych turniejach, a w Mistrzostwach Świata, zarówno na skoczni w Innsbrucku jak i w Seefeld, nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii. Finalnie udało mu się zdobyć 288 punktów, co dało mu 25. pozycję w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata. 

Pozostali zawodnicy Finlandii spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań, co wpłynęło na pozycję drużyny w ogólnej klasyfikacji Pucharu Narodów, gdzie zajęli oni finalnie 10. pozycję. 

Miejsca poszczególnych zawodników Finlandii w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata: 

25. Antti Aalto (288 pkt) 
67. Eetu Nousiainen (4 pkt)
73. Andreas Alamommo (2 pkt) 
73. Jarkko Maatta (2 pkt) 

Źródło: informacja własna 

You May Also Like

0 komentarze