Podsumowanie sezonu kadry Czech

by - 9:15 PM

Czas na podsumowanie sezonu kolejnej nacji. Dziś przyjrzymy się kadrze Czech.

Roman Koudelka, czyli najlepszy w ekipie czeskiej, sezon zakończył na bardzo wysokim, czternastym miejscu.  W swoich 26. występach zdobył 532 punkty. Tylko raz nie zakwalifikował się do drugiej serii konkursu, przy czym siedmiokrotnie znajdował się w czołowej "10". Najbliżej podium był w Ga-Pa i w pierwszym konkursie w Sapporo, kiedy to zawody ukończył na czwartym miejscu. W poszczególnych turniejach nie szło mu jednak tak dobrze. Jedynie Turniej Czterech Skoczni zakończył na piątej pozycji, w innych nie został sklasyfikowany w pierwszej "20".

Reszta czeskiej drużyny nie spisywała się już tak dobrze. Pozostali skoczkowie zostali sklasyfikowani na niskich pozycjach w klasyfikacji generalnej. Viktor Polášek był 42, Lukáš Hlava 54, Čestmír Kožíšek 61, a Tomáš Vančura 71.

Drużynowo reprezentacja Czech sezon zakończyła na ósmej pozycji. W siedmiu konkursach drużynowych zwykle plasowali się na pozycjach 7 lub 8. Najlepiej poszło im w Zakopanem, kiedy to zajęli 6 miejsce.