Podsumowanie sezonu - kadra Austrii

by - 12:42 PM

Koniec sezonu to czas na podsumowania. Dzisiaj podsumujemy sezon kadry austriackiej. Jak spisywali się zawodnicy podczas minionego sezonu? Sprawdźcie sami!

Puchar Świata:

Podczas sezonu 2018/2019 w zawodach Pucharu Świata punktowało dziesięciu zawodników z Austrii:
  • Markus Schiffner 73. miejsce 2 pkt
Indywidualnie na podium stawali tylko Stefan Kraft i Daniel Huber, który w minionym sezonie po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów PŚ.

• Engelberg 3. miejsce
Austriacy stawali również na podium podczas konkursów drużynowych. W sezonie 2018/2019 odbyło się 7. takich konkursów.

Miejsca na podium w konkursach drużynowych:
  • Wisła 3. miejsce
  • Zakopane 2. miejsce
  • Lahti 1. miejsce
  • Oslo 3. miejsce

Mistrzostwa Świata:

Podczas Mistrzostw Świata austriaccy skoczkowie zdobyli w sumie 3. medale. Pierwszy za drugie miejsce w konkursie drużynowym na dużej skoczni w Innsbrucku. Drugi medal dla Austrii wywalczył Stefan Kraft, który w Seefeld podczas konkursu indywidualnego na skoczni normalnej zajął 3. miejsce. Ostatni medal Austria zdobyła w konkursie drużyn mieszanych, w którym zajęła 2. pozycję.

Puchar Kontynentalny:

W Pucharze Kontynentalnym punktowało 18 Austriaków. Najlepszym z nich, jak i z całej stawki PK był Clemens Aigner, który zdobył 977 punktów  i wygrał cały cykl. Warto wspomnieć, że kalendarz Pucharu Kontynentalnego liczył 28, konkursów, a Aigner startował tylko w 13, z czego 10 konkursów ukończył na podium. W czołowej 10 cyklu PK znalazł się również Ulrich Wohlgenannt, który zajął 9. pozycję z dorobkiem 618 punktów.
Na podium zawodów PK stawali: Clemens Aigner 10 razy, Markus Schiffner 5 razy, Stefan Huber 2 razy oraz Aschenwald i Wohlgenannt po jednym razie.

FIS Cup:

27 zawodników z kraju Alp zdobywało punkty w zawodach cyklu FIS Cup, który liczył 18 konkursów. Najlepszym skoczkiem z Austrii był Stefan Rainer, który w całym cyklu zajął wysoką 4. pozycję. W czołowej 10 FIS Cupu uplasowali się także Max Steiner (7. miejsce), Markus Rupitsch (8. miejsce) oraz Max Lienher (10. miejsce).
Na podium zawodów z cyklu FIS Cup stawali: Stefan Rainer 3 razy, Max Lienher 2 razy oraz po jednym razie Max Steiner, Markus Rupitsch, Stefan Huber, David Haagen, Claudio Moerth, Jan Hoerl, Clemens Leitner oraz Thomas Hofer.

Alpen Cup:

W czasie trwania zawodów z cyklu Alpen Cup punktowało 28 skoczków z Austrii. Cały cykl wygrał David Haagen, który stawał na podium podczas 8 z 12 zaplanowanych konkursów. W czołowej 10 znalazł się również Stefan Rainer (7. miejsce).
Na podium zawodów z cyklu Alpen Cup stawali: David Haagen 8 razy, Stefan Rainer 2 razy i po jednym razie Claudio Moerth, Peter Resinger, Mika Schwann oraz Julian Wienerroither.

źródło: informacja własna