Podsumowanie Małej Kryształowej Kuli

by - 11:49 PM


Źródło: fis-ski.com

Gdzieś w cieniu walki o Kryształową Kulę zawsze zostaje rywalizacja w lotach narciarskich. I chociaż konkursów na największych skoczniach jest zdecydowanie mniej niż tych na tak zwanych 'mamucich' obiektach, przynoszą one dla wielu zdecydowanie więcej emocji. Dzisiaj w Skoki Okiem Kobiet przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji o Małą Kryształową Kulę, czyli trofeum przyznawanego najlepszemu lotnikowi sezonu. 

Przez niemal cały sezon rywalizacja toczyła się między dwójką zawodników - triumfatorem Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashim, a zdobywcą złotego medalu na skoczni dużej podczas Mistrzostw Świata w Innsbrucku/Seefeld 2019, Markusem Eisenbichlerem. Przypomnijmy, że do klasyfikacji lotów narciarskich zaliczają się punkty zdobyte przez zawodników we wszystkich konkursach lotów w kalendarzu. W sezonie 2018/19 były to kolejno trzy konkursy w niemieckim Oberstdorfie, jedne zawody w norweskim Vikersund w ramach cyklu Raw Air i dwudniowa rywalizacja finałowa rozgrywana w słoweńskiej Planicy. 

To właśnie na Letalnicy Ryoyu Kobayashi, wygrywając ostatni konkurs, minimalnie wyprzedził Markusa Eisenbichlera, zdobywając Małą Kryształową Kulę i tym samym spychając Niemca na drugą pozycję. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła, a w czołowej '10' znaleźli się jeszcze kolejno Domen Prevc, Dawid Kubacki, Timi Zajc, Kamil Stoch, Stefan Kraft, Johann Andre Forfang i Jewgienij Klimow. 

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze