Podsumowanie kwietnia

by - 5:15 PMKwiecień - pierwszy w tym roku miesiąc bez skoków - dobiegł końca, a my mamy dla Was podsumowanie najważniejszych wydarzeń z ostatnich 30 dni!


Polska kadra rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu

Dopiero co żegnaliśmy się z sezonem 2018/2019, a Polscy skoczkowie pod wodzą nowego trenera już zaczęli przygotowania do kolejnej zimy. Michal Dolezal poza planami treningowymi i pracami nad dobraniem idealnego sprzętu i kombinezonów, wspomniał też o konieczności odmłodzenia kadry i dawaniu większych szans młodym i mniej doświadczonym zawodnikom. 


Ruszyła sprzedaż biletów na LGP i PŚ w Wiśle

W kwietniu rozpoczęła się sprzedaż biletów na LGP i PŚ, które odbędą się na skoczni imienia Adama Małysz w Wiśle Malince. Wejściówki na niektóre sektory rozeszły się jak ciepłe bułeczki i już po paru sekundach miejsca były tam niedostępne. Na szczęście dla osób, które nie mają jeszcze biletów, a chciałyby zobaczyć zmagania skoczków na żywo, mamy dobrą wiadomość - w pozostałych sektorach wciąż są jeszcze wolne miejsca! A zatem - z kim widzimy się w Wiśle?
Davide Bresadola zakończył karierę

Kolejny z Włochów zdecydował się odwiesić narty na kołek. Bresadola po nieudanym sezonie postanowił pożegnać się ze skokami. Reprezentant Włoch zorganizował dla bliskich pożegnalną imprezę, a od przyjaciół otrzymał narty z napisem "Grazie Davide"  

foto: facebook/Davide Bresadola


Kadry Szwajcarów, Amerykanów i Słoweńców ogłosiły składy na przyszły sezon

Szwajcarzy, którzy trafili do kadry narodowej w sezonie 2019/2020 to Simon Ammann i Killian Peier. W kadrze A znalazł się Gregor Deschwanden. Więcej TUTAJ
Kadra USA jest drugą po Szwajcarii ekipą, która ogłosiła składy na sezon 2019/2020.  W kadrze A znalazło się tylko zawodników: w kadrze mężczyzn - Kevin Bickner, a kobiet - Kevin Bickner. O tym, kto jeszcze otrzymał nominację pisałyśmy TUTAJ
Natomiast w męskiej kadrze A Słowenii pojawiły się takie nazwiska jak  Peter Prevc, Domen Prevc, Timi Zajc, Anže Lanišek, Anže Semenič i Jernej Damjan. O pozostałych powołaniach przeczytacie TUTAJDaniela Iraschko-Stolz przeszła kolejną operację
Austriacka skoczkini, która w ubiegłym sezonie doznała poważnego urazu nosa, jest już po operacji. W ostatnim czasie zawodniczka mierzyła się z wieloma kontuzjami i urazami, które zmusiły ją do wcześniejszego zakończenia sezonu.


Rozpoczęły się przygotowania do MŚ w narciarstwie klasycznym 2021
Wystartował remont obiektów w  Oberstdorfie, na których w 2021 roku skoczkowie będą rywalizować o tytuł mistrza świata. Zmodernizowana zostanie duża skocznia, postanie też nowy parking, a remont przejdą sąsiednie trasy do biegów narciarskich. 
Więcej na temat przygotowań do MŚ TUTAJ

Manuel Fettner jednak zostaje na skoczni!
Już od kilku miesięcy chodziły słuchy, że austriacki skoczek planuje zakończenie kariery i skupienie się na życiu prywatnym. Skończyło się tylko na plotkach. Manul Fettner na swoim Instagramie napisał, że na razie nie ma zamiaru żegnać się ze skokami. "Zadecydowałem, że to jeszcze nie czas by kończyć karierę skoczka. Nie mogę się doczeka, żeby skupić się na startach w 20. sezonie dla austriackiej kadry narodowej (ÖSV)" - poinformował Austriak. 


źródło: informacja własna/Skoki okiem kobiet

You May Also Like

0 komentarze