Pierwsze wyzwania Horngachera z niemiecką federacją

by - 8:35 PM

Stefan Horngacher zrezygnował ze stanowiska trenera w kadrze Polski, a w następnym sezonie zobaczymy go jako lidera Niemców. 

Niestety, nie minęło sporo czasu, a między niemiecką federacją a Horngacherem zdążyło już dojść do nieporozumień. Jednym ze "zgrzytów" jest fakt, że Niemieccy skoczkowie przebywają obecnie na urlopach, gdzie Horngacher dotychczas zaczynał treningi z kadrą Polski tuż po zakończeniu sezonu w Planicy. Niemcy powrócą do treningów dopiero w przyszłym tygodniu. 

Były trener polskich skoczków został postawiony przed nie lada wyzwaniem - Niemcy liczą, że po 18 latach przerwy, Horngacher poprowadzi kadrę Niemiec do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Wygrana Kamila Stocha w poprzednim sezonie nie była jednak zasługą jedynie Stefana, ale także zgranego sztabu szkoleniowego. Austriak chciał, aby Michal Doleżal pozostał jego asystentem, jednak tak nie zgodził się na taką propozycję. Horngacher przeszedł więc do Niemiec bez współpracownika. 

Stefan Horngacher jest trenerem wymagającym, co nie uszło uwadze obserwatorów. Podczas swojej działalności z Polskim Związkiem Narciarskim, trener pracował jednak z "doroślejszymi" zawodnikami, którzy przystawali na propozycje i plany Horngachera, co w Niemczech może być nieco trudniejsze. Austriak ma bowiem znacznie młodszą kadrę do poprowadzenia z najstarszym, 31-letnim Severinem Freundem na czele. 

Kadra Niemiecka ma jednak spory potencjał. Doskonałym tego przykładem są m.in. mistrz olimpijski, Andreas Wellinger, czy zdobywca złotego medalu na tegorocznych mistrzostwach świata, 29-letni Markus Eisenbichler. Poza tym, Niemcy mają dość mocne zaplecze, jeśli chodzi o młodszych skoczków. Luca Roth, Philipp Raimund, Kilian Märkl i Constantin Schmid zostali przecież mistrzami świata juniorów w Lahti. 

Jak Stefan Horngacher poradzi sobie w roli trenera Niemiec? Przekonamy się już za kilka miesięcy!

Źródła: sport.pl, informacja własna

You May Also Like

0 komentarze