Manuel Fettner nie poddaje się

by - 9:20 PMNiedługo po zakończeniu sezonu 2018/2019 krążyło wiele plotek, że Fettner odwiesi narty na kołek i skupi się na życiu prywatnym. Jednak 33-latek na swoim profilu na Instagramie ogłosił, że nie zamierza próżnować i żegnać się ze skokami już teraz.

Austriak swoją zaawansowaną już przygodę z tym zimowym sportem zaczął od kwalifikacji do  zawodów z cyklu Pucharu Świata. Miało to miejsce 2 stycznia 2000 roku. Niestety, nie udało mu się dostać do konkursu i w efekcie zajął 51. miejsce. Rok później w tym samym mieście, na skoczni Bergisel kwalifikacje zakończył na 44. pozycji. 

Na polskiej skoczni Orlinek mieszczącej się w Karpaczu w lutym 2001 roku zorganizowane zostały Mistrzostwa Świata Juniorów. Fettner doczekał się dwóch srebrnych medali - w konkursie indywidualnym oraz drużynowym. Później jednak stracił możliwość występów w PŚ i zmuszony był brać udział w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. 

W 2005 na Uniwersjadzie w Innsbrucku, indywidualnie, zdobył dwa razy złoto, a wraz z drużyną stanął na najwyższym stopniu podium. Dzięki tym trzem złotym medalom mógł znów powrócić do startów w zawodach najwyższej rangi. 

Na Mistrzostwach Świata w lotach, które zrealizowane zostały w Tauplitz w 2016 roku, zapracował sobie na brąz w drużynówce. Rok później na MŚ w Lahti, doczekał się również brązowego medalu wraz z drużyną. Sezon 2016/2017 ukończył na 10. pozycji klasyfikacji generalnej.

Od tamtej pory Austriak nie świecił formą. W sezonie 2017/2018 zdobył zaledwie 137 punktów na  16 z 22 konkursów, w których brał udział. W następnym roku zyskał jedynie 29 punktów więcej niż w poprzednim. Po lotach narciarskich w marcu br. powiedział, że planował starty jedynie do 2019, a teraz sobie wszystko przemyśli i zobaczy co zadecyduje.

Mimo tego Manuel Fettner  jednak nie poddaje się. Na swoim profilu na Instagramie ogłosił "Zadecydowałem, że to jeszcze nie czas by kończyć karierę skoczka. Nie mogę się doczeka, żeby skupić się na startach w 20. sezonie dla austriackiej kadry narodowej (ÖSV)". You May Also Like

0 komentarze