Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie sezonu numeru 29 w KG

by - 6:57 PM


Dziś zajmiemy się podsumowaniem sezonu pewnego skoczka, który już jest legendą w skokach. Peter Prevc ma zaledwie 26 lat, a już jest rekordzistą w ilości wygranych w ciągu sezonu i ilości zebranych punktów. Do niego należy też jeden z najdłuższych skoków wylądowanych telemarkiem - 248,5 metra w Planicy. Nawet Ryoyu nie wylądował z taką klasą.

Ten sezon był dla Petera ogromną sinusoidą. Początek możemy określić tylko jednym słowem: dobre złego początki. Po 6. miejscu w Engelbergu i powrotem na miarę króla, Peter zaliczył gwałtowny spadek formy, który doprowadził do odpadnięcia w klasyfikacjach i wycofaniu z TCS. Pojawiły się nawet plotki o rzekomym cofnięciu zawodnika do PK, razem z młodszym bratem na dodatek, ale... nie ukrywajmy że młody Słoweniec to chyba największy fighter skoków. Jego ponowny powrót nastąpił tuż przed MŚ w Seefield, na które ku uciesze fanów i jego samego pojechał. W RAW AIR wiodło mu się jeszcze lepiej. W końcu, po 406 dniach stanął na podium w Oslo.

Pero wielokrotnie podczas tego sezonu przyczynił się do drużynowego podium, a na zakończeniu sezonu w Planicy popisał się bardzo ładnymi skokami, notowanymi po 20 punktów. W ostatnim konkursie w sezonie skakał wśród 30 najlepszych, co jeszcze miesiąc temu nikomu nie przeszłoby przez myśl.

Dodatkowo skoczek ten w ciągu półtorej miesiąca awansował w 44. pozycji na 29. Aż strach pomyśleć co nawyrabia w przyszłym sezonie...

Źródło: wikipedia.org/informacja własna

You May Also Like

0 komentarze