Bez Pucharu Beskidów w tym roku!

by - 7:50 PM

Niestety, fani skoków narciarskich nie będą mogli kibicować skoczkom podczas Pucharu Beskidów podczas tegorocznych zmagań.

Andrzej Wąsowicz spotkał się z reprezentantem Czeskiego Związku Narciarskiego, Janem Baierem, a po zapoznaniu się w tegorocznym kalendarzem sezonu letniego oboje doszli do wniosku, że organizacja Pucharu Beskidów zostanie wstrzymana na co najmniej rok.  

Jak sam Wąsowicz przyznaje, Puchar Beskidów nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, jak inne tego typu wydarzenia. Ponadto, współorganizatorzy turnieju (Czesi) pokrywali jedynie 33% kosztów związanych z pucharem. Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski opłacał nie tylko zakwaterowanie ekip w Wiśle - organizował również dojazd na skocznie w Szczyrku i Frensztacie. Wąsowicz dodaje, że jak na tak "małe" wydarzenie, oba Związki Narciarskie wydawały spore sumy. Poza noclegiem i sprawami logistycznymi do sfinansowania dochodziły także nagrody z poszczególnych konkursów, oraz te wręczane dla czołówki turnieju. 

W tym roku Czesi zajmą się organizacją konkursu pań, który według terminarza odbędzie się 18 sierpnia. W dniach 8-9 sierpnia letnie konkursy pucharu Kontynentalnego pań odbędą się w Szczyrku. Niestety, Polskiej skoczni zabraknie podczas LPK 2019. 


Źródło: skijumping.pl, informacja własna

You May Also Like

0 komentarze