Zawody w Trondheim dla Ryoyu

by - 6:44 PM

Ryoyu Kobayashi wygrał kolejne zawody cyklu Raw Air! Piękne pożegnanie Stjernena ze skokami- drugie miejsce.

Zwycięzca z Trondheim osiągnął odległość 141,5 m i tym samym wyprzedził drugiego Stjernena oraz trzeciego Krafta. W czołówce znaleźli się jeszcze Zajc, Forfang, Klimov, Freitag, Geiger, Eisenbichler oraz Johansson.

W drugiej serii nie skakali Stefan Hula (46 miejsce) oraz Paweł Wąsek (50 miejsce). Po pierwszej serii najwyżej w stawce znajdował się Piotr Żyła- na 13 miejscu. Następni byli: Kamil Stoch (17 miejsce), Kuba Wolny (18 miejsce) oraz Dawid Kubacki (28 miejsce).
W serii finałowej Polacy skakali lepiej niż wcześniej, jednak przez przeciętne pierwsze skoki nie znaleźli się w ścisłej czołówce. Najwyżej uplasował się Piotr Żyła- na 11 miejscu, a tuż za nim Jakub Wolny- na miejscu 13. A zatem brak reprezentanta naszego kraju w pierwszej 10!

Wiceliderem Pucharu Świata po dzisiejszym konkursie został Stefan Kraft, wyprzedzając tym samym Kamila Stocha.

Pełne wyniki konkursu możecie zobaczyć tutaj.

Już jutro o 17:30 Prolog w Vikersund.

źródło: informacja własna