Niemcy triumfowali w serii próbnej mixu

by - 3:41 PM


Za nami już seria próbna drużyn mieszanych! W serii próbnej najlepiej zaprezentowali się Niemcy, osiągając najlepsze wyniki drużynowo. Na drugim miejscu uplasowali się Austriacy, zaś trzecie miejsce na "podium" zajęła drużyna z Japonii. Tuż za podium pojawiła się ekipa ze Słowenii.

Polska uplasowała się na szóstym miejscu. Przypomnijmy, iż w skład reprezentacji naszego kraju wchodzą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Kinga Rajda i Kamila Karpiel, która ostatnio w konkursie indywidualnych kobiet zajęła 23. pozycję. Jest to największy historyczny sukces Polki w tego typu imprezie. Do tej pory żadna polska zawodniczka nie zakwalifikowała się do drugiej serii.

Oprócz wymienionych wyżej drużyn w serii próbnej pojawiły się również drużyny z: USA, Kazachstanu, Rosji, Włoch, Czech, Norwegii, Finlandii oraz Rumunii. W takich samych składach pojawią się one już w konkursie.

Czy zwycięzcy serii próbnej nadal okażą się zwycięzcami w całym konkursie? No cóż - po dniu wczorajszym możemy spodziewać się wszystkiego, zwłaszcza, że to akurat w skład naszej drużyny wchodzą mistrz i wicemistrz świata.

Najdłuższy skok oddał reprezentant Polski, Kamil Stoch oddając skok o długości 106,5 metra. Nika Kriznar ze Słowenii oddała skok tylko o pół metra krótszy.

Źródło; informacja własna

You May Also Like

0 komentarze