Triumf Stefana Krafta w Lillehammer

by - 7:32 PM

Austriak Stefan Kraft zwyciężył w drugim konkursie z cyklu Raw Air. Na skoczni w Lillehammer pokonał on reprezentanta gospodarzy, Roberta Johanssona oraz zdobywcę Kryształowej Kuli, Ryoyu Kobayashiego. Kamil Stoch uplasował się na miejscu czwartym.

Zwycięzca konkursu prowadził już po pierwszej serii rywalizacji. Oddał skok długości 139 m i o 5,1 wyprzedzał Roberta Johanssona (135 m). Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, zajmował 3. miejsce (133 m). Spośród reprezentantów Polski w czołowej dziesiątce znalazł się 8. Kamil Stoch (130 m), natomiast w trzeciej dziesiątce - 27. Jakub Wolny (124,5 m) i 28. Stefan Hula (126 m). Do finału nie awansował 33. Piotr Żyła.

W drugim skoku Stefan Kraft poprawił swój wynik z pierwszej serii i uzyskał 141 m. Tym samym wygrał po raz 15. w karierze, 12,4 pkt przed Robertem Johanssonem, który w drugiej serii skoczył 138,5 m. Z szóstego miejsca na półmetku konkursu na podium awansował Ryoyu Kobayashi (130 i 137 m). 1,5 pkt za Japończykiem ostatecznie uplasował się Kamil Stoch (137 m w drugiej serii).

Dawid Kubacki zakończył konkurs na 8. miejscu, Jakub Wolny - na 21., a Stefan Hula - na 24.

W klasyfikacji Raw Air prowadzi wciąż Robert Johansson (950,3 pkt), jednak zmalała jego przewaga nad drugim Stefanem Kraftem (937,4 pkt). Kamil Stoch awansował na pozycję szóstą.

Z pełnymi wynikami wtorkowych zawodów można zapoznać się pod tym linkiem.

Źródło: informacja własna