Trening dla Ryoyu, Kamil Stoch w czołówce

by - 4:43 PM


Podczas treningu w Lillehammer wydarzyło się wiele. Faworyci wylądowali w połowie stawki, Kazachowie poszaleli...no jak to było? A no już Wam mówimy.

Zwycięzcą okazał się Ryoyu Kobayashi, co chyba nie dziwi nikogo. Na drugim miejscu uplasował się Johann Andre Tande , zaś trzecia pozycja przypadła Timiemu Zajcowi. O podium otarł się sympatyczny Wąsacz, zaś nasz Kamil Stoch był 5., przygrywając z Norwegiem o punkt.

Po raz kolejny wysoką dyspozycją okazał się wczorajszy największy triumfator, Peter Prevc, z którego brązu cieszono się bardziej niż z pierwszego miejsca Johanssona. Jak widać wielkość człowieka jest nie zawsze wprost proporcjonalna do zajętego miejsca... Pero zajął chwalebną 8. pozycję, którą przypomnijmy, uzyskał również w pierwszej serii wczorajszego konkursu. I znowu skoczył 129 metrów :)

Stephan Leyhe po niedzielnym spektakularnym upadku wystartował w treningu uzyskując 120,5 metra. Nie jest jednak pewne czy wystąpi w konkursie. Mimo iż oficjalnie jest na liście startowej, tak dopiero przy jego kolejności dowiemy się czy będzie on startował.

Również spektakularną odległością pochwalił się Kazach, Sergiej Tkaczenko, który uzyskał 132,5 metra. Jednak no cóż, stylowo Prevc pobił go na głowę, także musiał ustąpić mu miejsca. Ale no cóż, wygląda na to, że żarty o nadchodzącej kazachskiej dominacji to nie tylko żarty...

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze