Obsługiwane przez usługę Blogger.

TOP10 sylwetek w skokach

by - 9:14 PM


Co roku w skokach dzieje się to samo. Ktoś nowy się pojawia, ktoś inny odchodzi.... ale wielu zawodników już na zawsze pozostanie w naszej pamięci oraz sercu. Przed wami lista 10 najważniejszych sylwetkach w skokach. 

Adam Małysz
Orzeł w Wisły jest zdecydowanie już legendą, nie tylko polskich, a także międzynarodowych skoków. Nie ma chyba nikogo kto nie wiedziałbym kim on jest. Wiele zagranicznych zawodników ciągle wymienia go jako wzór do naśladowania oraz autorytet w tej dziedzinie.


Thomas Morgenstern
Austriak, mimo zakończenia kariery ciągle jest wymieniany jako jeden z najlepszych skoczków w historii. Jest on autorytetem i mentorem zawodników nie tylko z Austrii, ale także spośród innych narodów.


Sven Hannawald
Nie da się pisać o skokach nie wymieniając nazwiska Niemca, pierwszego w historii, który wygrał wszystkie cztery konkursy TCS. Co prawda jego droga na szczyt nie była usłana różami, ale właśnie dzięki temu może on być idealnym wzorem jeśli chodzi o walczenie z własnymi słabościami i powrotem do zdrowia.


Kamil Stoch
Jeden z nielicznych skoczków, który już za czasów "swojego panowania" jest legendą. Drugi, po Svenie Hannawaldzie zwycięzca wszystkich konkursów TCS, oraz jedyny skoczek, który swoje największe sukcesy osiągał po 30, roku życia.

Gregor Schlierenzauer
Postać niesamowita i smutna jednocześnie. Z pewnością jednak wielka. Nazywany wielkim następcą Morgensterna, królem Austriackich skoków, jednym z najmłodszych zwycięzców w PŚ. Dziś jednak jego kariera nie zapowiada się obiecująco. 29-latka nie ma obecnie w żadnej kadrze i nie znane są jego przyszłe losy. Oby nie był to smutny koniec wielkiego zawodnika.

Stefan Kraft
Austriak mały ciałem ale wielki duszą. I bardzo nośny, gdyż to do niego należy rekord świata, 253,5 metra. Po dwóch lata chudych w tym sezonie znów pokazał że nie jest byle kim i jego pozycja w świecie skoków nie jest nad wyraz.


Noriaki Kasai
Japoński samuraj, kamikadze, sensei japońskich skoków... to nie wszystkie określenia jakie przychodzą na myśl myśląc o tym skoczku. Skoczek, który skacze już 30 lat i nie zamierza przejść na emeryturę... ba, szykuje się już na kolejne igrzyska!

Peter Prevc
Jeden z najmłodszych zawodników w tym rangingu. Może to wydawać nam się teraz dziwne, ale był on większym dominatorem niż Ryoyu Kobayashi! Brąz i srebro olimpijskie, wygrane TCS, Willingen 5, Planica 7, skoczek, który ustanowił rekord punktów zebranych w jednym sezonie i rekord zwycięstw... 15 razy na 18 stawał na najwyższym stopniu podium, a cale 18 razy na nim stawał.
Janne Ahonen
Klasyka gatunku. Człowiek nazywany maską, skoczek, dzięki któremu fińskie skoki stały się rozpoznawalne... 3 razy szedł na emeryturę i za każdym razem z niej wracał. No, może teraz nie do końca, gdyż jego plan pokrzyżowała pogoda.

Simon Ammann
Każdy z nas zna Simiego. Pomimo 37 lat nadal nie myśli o emeryturze, a werwą i energią deklasuje młodszych rywali. Poczwórny medalista olimpijski nie dawał sobie w karzę dmuchać nawet w ostatnim sezonie. Oby jeszcze długo pojawiał się na konkursach PŚ.

Martin Schmitt
Jeden z największych rywali Svena Hannawalda. Ikona niemieckich skoków, autorytet wśród młodych zawodników. Teraz możemy oglądać go tylko na antenie niemieckiego Eurosportu.

Andreas Goldberger
Kolejny skoczek na miarę Svena i Martina. Królował nieprzerwanie przez 3 sezony, deklasując rywali. Ranking bez niego nie byłby rankingiem.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze