TOP 10 konkursów sezonu 2018/19

by - 10:22 AM
Kolejny sezon Pucharu Świata już za nami. Postanowiłyśmy przypomnieć Wam najciekawsze wydarzenia minionych miesięcy. Zapraszamy na TOP 10 konkursów sezonu 2018/2019!
10. Konkurs drużynowy w Wiśle na inaugurację sezonu i Polacy na najwyższym stopniu podium

Pierwszy konkurs i od razu wygrana. Tak trzeba rozpoczynać sezon! Obok bezkonkurencyjnych Polaków na podium w Wiśle stanęli Niemcy i Austriacy. Dla Jakuba Wolnego był to debiut w drużynówce. Idealny początek zimy!

foto: pap.pl


9. Konkurs indywidualny w Lahti i wygrana Kamila Stocha
W Lahti Kamil Stoch zdołał wyprzedzić rewelacyjnego w tym sezonie Ryoyu Kobayashiego. A my mięliśmy kolejną okazję do wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego.


8. Konkurs indywidualny w Kuusamo i dwóch Polaków na podium
Chociaż Ryoyu Kobayashiego  nie udało się pokonać, to po raz kolejny w sezonie mogliśmy się cieszyć biało-czerwonym podium. Tym razem drugie miejsce należało do Piotra Żyły. Do TOP3 po raz kolejny wskoczył też Kamil Stoch.7. Raw Air w Trondheim, czyli zakończenie kariery w pięknym stylu
Andreas Stjernen w swoim ostatnim konkursie zajął drugie miejsce i skocznię opuścił z uśmiechem na ustach. O takim skoku na zakończenie kariery marzy chyba każdy zawodnik.6. Konkurs MŚ w Seefeld, czyli Markus Eisenbichler mistrzem świata na dużej skoczni
Dublet niemiecki na skoczni w Innsbrucku i niespodziewany brąz dla Killiana Peiera. Markus Eisenbichler odniósł zasłużone zwycięstwo i sięgnął po złoto MŚ. Na niższym stopniu podium stanął obok niego kolega z reprezentacji - Karl Geiger.

5. Konkurs indywidualny w Predazzo, czyli pierwsza wygrana Dawida Kubackiego w karierze
Na ten moment musieliśmy trochę poczekać, ale w końcu się udało! Dawid Kubacki po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata! Co więcej, nie był to koniec powodów do radości. Na podium stanął też Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce.4. Konkurs drużynowy w Planicy, czyli pierwsze zwycięstwo Polaków w konkursie lotów
W ostatnim konkursie drużynowym ubiegłego sezonu polscy skoczkowie po raz pierwszy w historii sięgnęli po zwycięstwo na skoczni mamuciej. Zapewnili sobie także pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Biało - Czerwoni skakali wówczas w  składzie: Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Przy okazji okazało się, że Polacy są jednak lotnikami. I to najlepszymi na świecie.
Dodatkowo podczas konkursu w Planicy ostatni skok w karierze oddała legenda słoweńskich skoków - Robert Kranjec.
foto: tvp.info

3. Drużynówka w Willingen, czyli wygrana z największą przewagą
Polacy, skaczący w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen z największą w tym sezonie przewagą. Drudzy Niemcy stracili do nas wówczas prawie 80 punktów, a trzeci Słoweńcy przeszło 105! Dodatkowo indywidualnie najwyższą notę w konkursie uzyskał Jakub Wolny.2. MŚ w Seefeld i debiut  polskiej drużyny mikstów
Podczas MŚ w Seefeld Biało-Czerwoni w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel i Kinga Rajda, zadebiutowali w konkursie mikstów. Polska drużyna, która po pierwszej serii zajmowała bardzo wysokie trzecie miejsce, rywalizacje zakończyła na 6. pozycji. Złoto trafiło do Niemców.

foto: newspix.pl

1. Szalony konkurs w Seefeld, czyli Złoty Dawid Kubacki
Tego konkursu na pewno długo nie zapomnimy. Po pierwszej serii wydawało się, że medalowe szansy Polaków przepadły. Okazało się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. W serii finałowej Dawid Kubacki po świetnym skoku awansował z 27. pozycji na pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Świata! Srebro trefiło w ręce Kamila Stocha, który na półmetku był dopiero 18.
źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze