Słoweńcy najlepszą drużyną konkursu w Vikersund

Reprezentacja Słowenii w składzie: Anze Semenic, Peter Prevc, Domen Prevc i Timi Zajc wygrała zaliczany do cyklu Raw Air konkurs w Vikersund. Na podium zakończyły konkurs również drużyny Austrii i Niemiec. Polacy zajęli miejsce czwarte. 

Po rozpoczynającej konkurs kolejce skoków prowadzili reprezentanci Polski, za sprawą Piotra Żyły, który uzyskał 219,5 m. Skaczący jako drugi w reprezentacji Polski Jakub Wolny umocnił biało-czerwonych na prowadzeniu, skacząc rekordowy skok w swojej karierze - 227,5 m. Po trzeciej kolejce biało-czerwoni spadli na drugie miejsce - Dawid Kubacki skoczył 205 m. Na prowadzenie wyszli Słoweńcy, dzięki Domenowi Prevcowi (232 m). Po pierwszej serii prowadzili podopieczni Gorazda Bertoncelja przed Niemcami i Austrią. Polska zajmowała szóste miejsce. 

Swój rekord życiowy w pierwszej serii ustanowił również Ryoyu Kobayashi - 241,5 m. 

W serii finałowej po skoku Piotra Żyły (232 m) reprezentacja Polski awansowała na trzecią pozycję. W swojej drugiej próbie Jakub Wolny po raz kolejny pobił rekord życiowy, skacząc 229,5 m. W stosunku do pierwszej serii swoją próbę poprawił Dawid Kubacki - uzyskał 217 m. Po trzech skokach biało-czerwoni pozostawali na trzecim miejscu, aż do skoku Kamila Stocha (200 m), kiedy to spadli ostatecznie na miejsce czwarte. Na pozycję trzecią awansowali Austriacy, dzięki Stefanowi Kraftowi (239,5 m). Do podium zabrakło Polakom 16,6 pkt.

W konkursie zwyciężyli Słoweńcy w składzie: Anze Semenic (211,5 i 218,5 m), Domen Prevc (232 i 235,5 m), Peter Prevc (215 i 226,5 m) i Timi Zajc (218,5 i 219,5 m). Na drugim miejscu podium stanęli Niemcy - Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Richard Freitag i Constantin Schmid. Pierwszą trójkę uzupełnili Austriacy - Michael Hayboeck, Phillip Aschenwald, Daniel Huber i Stefan Kraft.

Liderem Raw Air pozostaje Stefan Kraft, który o 8 pkt wyprzedza Ryoyu Kobayashiego. Kwestia zwycięstwa w Raw Air pozostaje więc otwarta.

Źródło: informacja własna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Skoki okiem Kobiet , Blogger