Ryoyu najlepszy w treningach

by - 5:12 PM

Dzisiaj zmagania skoczków w turnieju RawAir przeniosły się do Trondheim (HS138). O 15:30 zawodnicy rozpoczęli skoki treningowe. Oto jak się spisali.

Trening nr 1.
Pierwszy trening kto by się spodziewał padł łupem młodszego z braci Kobayashi. Ryoyu uzyskał odległość 134. metrów. Tuż za nim, tracąc 0,5. punktu, znalazł się inny młodszy brat - Domen Prevc co prawda skoczył o 4. metry dalej od Japończyka, jednak punkty za wiatr i belkę robią swoje. Trzecie miejsce przypadło Wąsaczowi, który osiągnął odległość 134. metrów. Czwarte miejsce w pierwszym treningu zajął Phillip Aschenwald (136. m).
Najlepszym skoczkiem z Polski, podczas pierwszego treningu był Jakub Wolny, który uplasował się na 11. pozycji. Stefan Hula zajął 26. lokatę, a Paweł Wąsek był 41. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki nie wystąpili w pierwszym treningu.

Trening nr 2.
Na czele drugiego treningu stanął nie kto inny jak Ryoyu Kobayashi. Tym razem japoński skoczek uzyskał odległość 137. metrów. Na drugim miejscu uplasował się Norweg Andreas Stjernen, dzięki skoku na 135. metrów. Natomiast podium treningowe uzupełnił Dawid Kubacki po skoku na 133,5. metra. Tuż za podium na 4. i 5. znaleźli się reprezentanci Norwegi - Robert Johansson (131. m) i Johann Andre Forfang (135. m). Kamil Stoch, który wziął udział w drugim treningu zajął miejsce 8. Jakub Wolny był 19. Piotr Żyła uplasował się na 27. pozycji. Natomiast Stefan Hula i Paweł Wąsek zajęli odpowiednio 40. i 42. pozycję.

Początek kwalifikacji już o 17:40

Źródło: informacja własna