Raw Air Pań dla Maren Lundby

by - 11:18 AM

fot: ao.no

W tym roku po raz pierwszy odbył się Raw Air Pań. Zawodniczki rywalizowały na trzech skoczniach - w Oslo, Lillehammer oraz w Trondheim. Najlepszą zawodniczką podczas turnieju była Maren Lundby.

OSLO
Kwalifikacje w Oslo wygrała Maren Lundby (133,5m). Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus (127m), a trzecia była Juliane Seyfarth (125m). W prologu wystąpiły dwie nasze reprezentantki - Kinga Rajda oraz Kamila Karpiel, która zajęła 29. pozycję (103,5m) i wystąpiła w niedzielnym konkursie na Holmenkollbakken.
Niedzielny konkurs wygrała Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (120m/121m). Na drugiej pozycji uplasowała się Juliane Seyfarth (114,5m/121m), a podium uzupełniła Katharina Althaus (111,5m/119,5m). Kamila Karpiel uzyskała odległość 74,5 metra i ostatecznie zajęła 37. lokatę.

LILLEHAMMER
Podczas prologu najlepszą zawodniczką była ponownie Maren Lundby (141,5m). Za Norweżką uplasowała się reprezentantka Słowenii Nika Kriznar (131m) ex aequo z Niemką Kathariną Althaus (131m). Tuż za nimi znalazła się Austriaczka Eva Pinkelnig (132,5m). Kamila Karpiel zająła 23. pozycję (121m), a Kinga Rajda uplasowała się na miejscu 25. (112,5m).
Podobnie jak prolog, konkurs wygrała Maren Lundby (125,5m/138m). Na drugim stopniu podium stanęła Katharina Althaus (131,5m/132m), a podium uzupełniła Eva Pinkelnig (139m/128,5m).
Nasze reprezentantki uplasowały się odpowiednio na miejscach 28. - Kamila Karpiel (112,5m/104m) oraz 29. Kinga Rajda (109,5m/104m).

TRONDHEIM
Podczas ostatniego przystanku kobiecej edycji Raw Air znów brylowała Maren Lundby. Zwyciężczyni kwalifikacji skoczyła 128,5 metra. Za Norweżką uplasowała się Eva Pinkelnig (130m). Trzecie miejsce zajęła Yuki Ito (127m). Kamila Karpiel znalazła się na 29. miejscu (109m), a Kinga Rajda na 30. (106,5m).
W konkursie na podium stanęły odpowiednio - Maren Lundby (133m/133,5m), Juliane Seyfarth (131m/137,5m) oraz Eva Pinkelnig (132,5m/128m). Nasze reprezentantki uplasowały się w czwartej dziesiątce. Kamila Karpiel zajęła 33. pozycję (101m), a Kinga Rajda uplasowała się na miejscu 36. (99,5m).

Klasyfikację turnieju Raw Air wygrała Maren Lundby z dorobkiem 1144.6 punktu. Drugie oraz trzecie miejsce zajęły Niemki - Katharina Althaus (1088.1pkt) i Juliane Seyfarth (1066.3pkt).