Puchar Kontynentalny w Renie dla Lindvika

by - 4:54 PM


W weekend odbyły się dwa konkursy z serii Pucharu Kontynentalnego- tym razem w Renie. Skoczkowie rywalizowali na skoczni HS139. Dwukrotnie wygrał Norweg Marius Lindvik!

W sobotnim konkursie Lindvik oddał dwa bardzo dobre skoki- jeden na 140,5 metra, a drugi na 133 metry. Wyprzedził tym samym swojego rodaka Robina Pedersena o 3,6 punktu. Tuż za nimi uplasował się Austriak Clemens Aigner. 

Najlepszym Polakiem okazał się Aleksander Zniszczoł, który skokami na 129,5 m oraz na 127 m stanął na ósmym miejscu. Następni Polacy: Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka oraz Maciej Kot byli kolejno: 24, 27, 33, 39.

W drugim konkursie znów wygrał Norweg, lecz tym razem nieco gorszymi skokami: 124 metry i 128,5 metra. Za nim znalazł się jego inny kolega z drużyny- Fredrik Villumstad. Na trzecim miejscu stanął Martin Hamann.

Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do drugiej serii, jednak ich wyniki były przeciętne. Najwyżej uplasował się Maciej Kot- stanął na dziesiątym miejscu. Tuż za nim, na miejsce 12, skoczył Aleksander Zniszczoł. Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka zajęli odpowiednio 19, 27 i 29 miejsca.

Pełne wyniki konkursu sobotniego możecie zobaczyć tutaj, natomiast niedzielnego tutaj.

Następne zawody odbędą się 16.03 w Zakopanem!

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze