Podsumowanie miesiąca - luty

by - 9:58 PM


Za nami przedostatni miesiąc sezonu zimowego. Miesiąc, w którym miała miejsce przede wszystkim impreza najwyższej rangi w tym sezonie, czyli Mistrzostwa Świata w Seefeld. Jednak nie była ona jedynym wydarzeniem wartym uwagi w lutym.

Z Mistrzostw Świata w Seefeld Polscy skoczkowie wrócili z dwoma medalami - złotem Dawida Kubackiego i srebrem Kamila Stocha. Dla Kamila to drugi indywidualny medal zdobyty na imprezie tej rangi, dla Dawida - pierwszy. Choć po pierwszej serii konkursu na skoczni normalnej nic nie wskazywało na to, że zakończy się on po myśli biało-czerwonych (Dawid Kubacki był 27., Kamil Stoch - 18.), dzięki bardzo dobrym odległościom uzyskanym w drugiej serii, obaj zawodnicy zanotowali spektakularny awans. 

Mistrzostwa bardzo dobrze będą wspominać także niemieccy zawodnicy. Markus Eisenbichler został indywidualnym mistrzem świata na skoczni dużej, Karl Geiger wicemistrzem, a w zmaganiach drużynowych wygrali wszystko, co było do zdobycia - mistrzostwo w drużynie mężczyzn oraz mikstów.

Na początku lutego swoje pierwsze zwycięstwo w karierze zanotował Timi Zajc. 18-letni Słoweniec zwyciężył w zawodach na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Dwukrotnie w lutym zwycięzał Ryoyu Kobayashi, którego zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest już w zasadzie niezagrożone. Japończyk wygrał także cykl Willingen Five, przed Piotrem Żyłą i Karlem Geigerem.

Pierwsze od niecałych pięciu lat drużynowe zwycięstwo zaliczyli Austriacy na skoczni w Lahti, w składzie: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer i Phillip Aschenwald. Z kolei tydzień później z wygranej cieszyli się reprezentanci Polski - Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

W lutym poznaliśmy również zwycięzcę tegorocznego FIS Cupu, którym został Fabian Seidl z Niemiec.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze