Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! 6. miejsce Polaków

by - 6:28 PM


Reprezentacja Niemiec obroniła tytuł mistrzów świata w rywalizacji drużyn mieszanych! Srebrny medal wywalczyli Austriacy, a brązowy Norwegowie. Reprezentacja Polski zajęła 6. miejsce.

I seria
W pierwszej części rywalizacji walka o czołową pozycję rozgrywała się między reprezentacjami Niemiec i Austrii. Zwycięsko wyszli z niej Niemcy w składzie Katharina Althaus (107,5 m), Markus Eisenbichler (104,5 m), Juliane Seyfarth (100,5 m) i Karl Geiger (103,5 m), którzy o niespełna 4 punkty wyprzedzali Austrię. Świetnie spisali się Biało-Czerwoni. Na półmetku rywalizacji zajmowali 3. pozycję! Najlepiej spośród naszych reprezentantów spisał się Dawid Kubacki, który skokiem na odległość 112 m ustanowił nowy rekord skoczni. Dobrze skakali też pozostali Polacy. Kinga Rajda i Kamila Karpiel osiągnęły dystans 91,5 m, Kamil Stoch, pomimo wiatru wiejącego z tyłu skoczni, wylądował na 100 metrze. Po pierwszej serii tuż za podium sklasyfikowano reprezentację Norwegii. Piątą pozycję zajmowali Japończycy, a szóste Słoweńcy. Ich straty do podium były bardzo niewielkie. Do serii finałowej nie zdołały zakwalifikować się drużyny Czech, Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Rumunii i Kazachstanu.

II seria
W serii finałowej Niemcy na chwilę utracili pozycję lidera, ale ostatecznie to oni mogli cieszyć się ze złotego medalu. Po próbie Kathariny Althaus (103 m) Niemcy spadli na 2. miejsce, pierwsi byli Austriacy. Prowadzenie odzyskali po świetnym skoku  Markusa Eisenbichlera, który poszybował na 107 metr, kolejna Juliane Seyfarth uzyskała 103 metry. Zwycięstwo przypieczętował  Karl Geiger skokiem na odległość 107 m. Ostatecznie Niemcy wyprzedzili drugich Austriaków o przeszło 22 punkty. Brązowy medal zdobyli Norwegowie. Tuż za podium znaleźli się Słoweńcy. Piątą pozycję zajęli Japończycy (Ryoyu Kobayashi poprawił rekord skoczni, uzyskując 113 m), a szóstą Polacy. Po raz kolejny bardzo wysoką dyspozycję zaprezentował Dawid Kubacki. Polak w drugiej próbie skoczył 110 metrów. Kinga Rajda i Kamila Karpiel lądowały na 97 metrze, a Kamil Stoch uzyskał 105,5  m. Biało-Czerwonym do medalu zabrakło 23,5 punktu. Za Polakami, na 7. miejscu sklasyfikowano reprezentację Rosji. Stawkę zamknęli Włosi.

Pełne wyniki konkursu drużyn mieszanych MŚ znajdziecie TUTAJ

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze