Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kwalifikacje w Planicy dla Ryoyu, świetny lot Żyły

by - 12:25 PMDzisiejsze kwalifikacje w Planicy wygrał Ryoyu Kobayashi, skacząc aż 248 metrów. Do konkursu nie zakwalifikował się Stefan Hula.

Drugiemu Eisenbichlerowi do pierwszego miejsca zabrakło 2,8 punktów. Natomiast trzeci Timi Zajc punktów miał o 9 mniej od Niemca. Czołowa trójka skoczyła odpowiednio: 248, 248 i 239 metrów. Eisenbichler wyrównał tym samym swój rekord życiowy, a Ryoyu Kobayashi ustanowił nowy.

Czołową dziesiątkę uzupełnili: Kraft, Prevc, Stoch, Kubacki, Ammann, Hayboeck i Żyła.

Do konkursu nie zakwalifikował się Stefan Hula, którego skok wyniósł tylko 178,5 metra. Na szczęście jednak cała reszta Polaków zaliczyła udane występy. Maciej Kot skoczył 215 metrów, co dało mu 31 miejsce. Jakub Wolny (209 m.) skończył kwalifikację na osiemnastym miejscu. Dawid Kubacki skoczył 229 metrów i tym samym zajął siódme miejsce. Kamil Stoch niezłym skokiem- 224 metry, wskoczył na miejsce szóste.

Świetny skok zaliczył Piotr Żyła- aż 247,5 metra! Niestety skok swój podparł, dlatego też zajął tylko dziesiąte miejsce. Był to jego najdłuższy lot w życiu. Po jego skoku obniżono belkę.

W kwalifikacjach pojawił się Marius Lindvik, który zaliczył upadek w dzisiejszej pierwszej serii treningowej. Norwegowi udało nawet zakwalifikować się do konkursu.

Bardzo często zmieniano długość rozbiegu ze względu na siłę wiatru. Skoczkowie zaczynali dziś swoje skoki z 8, 6, 4, 3, 2 i 1 belki.

Pełne wyniki kwalifikacji możecie zobaczyć tutaj.

Jutrzejszy konkurs indywidualny odbędzie się o godzinie 14.30. Poprzedzony będzie serią próbną o 13.30.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze