Koniec sezonu dla Gregora Schlierenzauera

by - 8:09 PM


W tym sezonie nie zobaczymy już Gregora Schlierenzauera na belce startowej. Powodem takiej decyzji Austriaka jest fakt, że nie znalazł się w składzie reprezentacji  na nadchodzący turniej Raw Air.

Niestety tej zimy  Schlierenzauer na pewno nie zaliczy do udanych. Już w grudniu został wycofany ze startów w Pucharze Świata i odesłany na indywidualne treningi (więcej na ten temat pisałyśmy TUTAJ). Kilkutygodniowa przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Gregora zabrakło nie tylko w kadrze na MŚ w Seefeld, ale także na dalszą część rywalizacji w PŚ.

Gregor Schlierenzauer postanowił, że w tym sezonie nie wystąpi już w żadnym konkursie. Informacja o tym pojawiła się kiedy szkoleniowiec Austriaków podał skład na zbliżający się turniej Raw Air. Nie znalazł się w nim Gregor. Andreas Felder postanowił za to, że do Oslo pojadą Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Jan Hoerl, Stefan Kraft oraz Clemens Aigner.

Szkoda, że nie dostanę okazji pokazania się na ostatniej prostej Pucharu Świata. To przykra sytuacja, ponieważ ciężko pracowałem cały rok i robiłem wszystko, aby zrobić krok naprzód. Kwestię mojej przyszłości pozostawiam otwartą - powiedział Schlierenzauer w rozmowie z austriackim portalem Kleinezeitung.at. 


źródło: kleinezeitung.at

You May Also Like

0 komentarze