Domen Prevc wygrywa w Vikersund, najlepsze miejsce Jakuba Wolnego w karierze! Zwycięstwo w Raw Air dla Kobayashiego!

by - 7:47 PM

Domen Prevc został zwycięzcą finałowego konkursu Raw Air na Vikersundbakken. Najlepsze osiągnięcie w karierze zanotował Jakub Wolny. Polak zajął 4. miejsce. W całym cyklu triumfował Ryoyu Kobayashi.

Zakończyła się trzecia edycja turnieju Raw Air. W finałowym konkursie najlepszy okazał się Domen Prevc. Słoweniec szybował na odległości 241 m i 232,5 m, co ostatecznie pozwoliło mu pokonać drugiego Ryoyu Kobayashiego (237 m, 239 m) o 0,1 pkt! Na podium stanął też Stefan Kraft ( 236,5 m, 229,5 m). Czwarte miejsce zajął Jakub Wolny. To jego najlepszy występ w karierze. W pierwszej serii, świetnym skokiem na odległość 230 m, ustanowił nowy rekord życiowy. W finale poszybował na odległość 225,5 m. Za Polakiem sklasyfikowany został Niemiec Markus Eisenbichler, szósty był Norweg  Robert Johansson.

Miejsca w TOP 10 zajęło jeszcze dwóch Biało-Czerwonych. Dziewiąty był Piotr Żyła, a dziesiąty - Dawid Kubacki. Kamil Stoch zakończył dzisiejszy konkurs na 12. pozycji

Ze zwycięstwa w całym cyklu Raw Air mógł się cieszyć Japończyk Ryoyu Kobayashi. Obok niego na podium stanęli Stefan Kraft i Robert Johansson. Na 7. miejscu turniej zakończył Dawid Kubacki, 8. był  Jakub Wolny, a tuż za nim znalazł się Kamil Stoch. Piotr Żyła w klasyfikacji generalnej Raw Air zajął 17. pozycję.

Pełne wyniki konkursu znajdziecie TUTAJ, a końcową klasyfikację turnieju Raw Air TUTAJ

źródło: informacja własna