Dawid Kubacki mistrzem świata!

by - 6:22 PM

Dzisiejszy konkurs przejdzie do historii jako ten, który udowadnia, jak nieprzewidywalną dyscypliną są skoki narciarskie. Dawid Kubacki, który po pierwszej serii zajmował 27. miejsce, został mistrzem świata! Kamil Stoch, 18-ty na półmetku, zdobył tytuł wicemistrza. Brązowy medal dla Stefana Krafta.

Skaczący jako czwarty z kolei Dawid Kubacki po skoku na 104,5 m został liderem konkursu z notą 218,3 pkt. Kto by pomyślał, że na specjalnym miejscu przeznaczonym dla lidera będzie stał już do końca zawodów? Skaczacy kilkanaście minut później Kamil Stoch oddał skok długości 101,5 m i uplasował się na miejscu drugim ze stratą 2,8 pkt do Kubackiego. Pół metra bliżej od Stocha skoczył Stefan Kraft. Austriak zakończył konkurs na miejscu trzecim.

Ryoyu Kobayashi, lider na półmetku, skacząc 92,5 m, spadł o 13 pozycji w dół.

W najlepszej dziesiątce oprócz Krafta znaleźli się jeszcze dwaj reprezentanci Austrii. Philipp Aschenwald i Michael Hayboeck byli odpowiednio 4. i 8. Z kolei odpowiednio miejsca 5.,6. i 7. zajęli Niemcy - Richard Freitag, Stephan Leyhe i Markus Eisenbichler. Na 12. pozycji konkurs zakończył Stefan Hula.

Źródło: informacja własna