Bio numeru 30 w klasyfikacji generalnej - Anze Lanisek

by - 4:40 PM

Foto: siol.net
Dziś zapraszamy Was na krótką biografię numeru 30 w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jest to Anze Lanisek, niekwestionowany król lata 2017. Na pewno jest Wam on dobrze znany, jeśli nie ze swoich sportowych sukcesów, to z pewnością z szerokiego uśmiechu.

Słoweniec ten urodził się dnia 20 kwietnia 1996 roku w Lublanie. W Pucharze Świata zadebiutował całkiem niedawno - dopiero w 2014 roku, plasując się na 34. pozycji. W tym samym roku, lecz jednak w kolejnym sezonie, zdobył pierwsze punkty, zajmując 21. miejsce.

Dwa lata przed swoim debiutem w PŚ został zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego w Bischofschofen. Co ciekawe, jest najmłodszym zwycięzcą konkursu tej rangi - wybrał go mając zaledwie 16 lat.

Do tej pory odniósł więcej sukcesów drużynowo niż indywidualnie. W Pucharze Świata najlepszą lokatą jaką zajął było 22. miejsce podczas Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2015/2016 - tym samym, który kompletnie zdominował jego rodak, Peter Prevc.

Został okrzyknięty królem lata 2017 roku, kiedy to zajął 2. miejsce w cyklu zawodów Letniego Grand Prix - przed nim był tylko nasz mistrz świata, Dawid Kubacki.

W tym sezonie Lanisek zajął dopiero 30. miejsce w KG, nie odnosząc większych sukcesów. Biorąc pod uwagę fakt, że ma on dopiero 23 lata - wszystko jeszcze przed nim.

Źródło: wikipedia.com

You May Also Like

0 komentarze