Treningi w Innsbrucku dla Eisenbichlera i Ryoyu

by - 3:48 PM


Za nami kolejne treningi na Bergisel Schanze w Innsbrucku. Tym razem najlepsi okazali się Markus Eisenbichler i Ryoyu Kobayashi.


Już jutro odbędą się kwalifikacje do Mistrzostw Świata na skoczni HS130 w Innsbrucku. Dzisiaj skoczkowie mogli znowu spróbować swoich sił w treningach,by jak najlepiej zaprezentować się w kolejnych dniach.


W pierwszym treningu najlepszy skok oddał Markus Eisenbichler, który osiągnął odległość 125 metrów. Tuż za nim wylądował Karl Geiger na 124 metrze. W czołowej 5 znaleźli się jeszcze: Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck i Stefan Kraft. Jeden z faworytów Mistrzostw- Ryoyu Kobayashi zajął tym razem trzynaste miejsce.

Polacy za radą trenera zrezygnowali z dzisiejszych treningów. Jedynym skaczącym biało-czerwonym był Stefan Hula, który w pierwszym treningu zajął 30 miejsce, a w drugim 22 miejsce.
Z treningów zrezygnowali również: Timi Zajc, Killian Peier, Junshiro Kobayashi, Simon Ammann, Daiki Ito, Gregor Deschwanden i Nurshat Tursunzhanov.

W drugim treningu zwyciężył Ryoyu Kobayashi, skacząc na odległość aż 132 metrów. W czołówce znaleźli się też Stefan Kraft, który skoczył 130,5 metra, a także Johann Andre Forfang, Michael Hayboeck i Philipp Aschenwald. Dobrze skoczył też młody Norweg- Thomas Aasen Markeng, który zajął w drugim treningu siódme miejsce.

Jutrzejsze kwalifikacje odbędą się o godzinie 14:30 i poprzedzone będą serią próbną.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze