TOP10 tygodnia - 28.01-3.02

by - 6:17 PM

Za nami kolejny weekend skoków na przełomie stycznia i lutego. Był on pełen niespodzianek (i nie tylko), więc zapraszamy na TOP10 minionego tygodnia!

10. Kamil Stoch wygrywa pierwszy konkurs w sezonie!
Ostatni konkurs w Oberstdorfie był sprzyjający dla polskich skoczków. Na pierwszym miejscu podium znalazł się Kamil Stoch, wygrywając tym samym pierwszy konkurs w sezonie 2018/19.

9. Maren Lundby wciąż wygrywa.
Norweska skoczkini ostatnimi czasy jest nie do pokonania w Pucharze Świata kobiet. Dla Norweżki była to piąta wygrana z rzędu. Wszystko wskazuje na to, że Maren jest w świetnej formie.

8. Klątwa Piotra IV Żyły.
Na pewno pamiętacie czasy, kiedy to Maciek Kot przez kilka konkursów z rzędu stawał na piątym miejscu, czy Peter Prevc plasował się na pozycji wicelidera... Teraz nadszedł czas na Piotrka! Żyła w ciągu ostatniego czasu non-stop zajmuje czwarte miejsce - tuż za podium. To na pewno klątwa...

7. Fatalny upadek Tomáša Vančury.
Czeski skoczek z pewnością nie będzie miło wspominał niedzielnego konkursu. Podczas skoku w pierwszej serii dostał bardzo niebezpieczne boczne podmuchy wiatru, co spowodowało, że Czech bardzo szybko zakończył swój lot. Na szczęście podniósł się o własnych siłach, chyba nie do końca wiedząc, co się stało.

6. Zajc pierwszy raz wygrywa na mamucie.
Osiemnastolatek wygrał piątkowy konkurs na Heini-Klopfer-Skiflugschanze, tym samym zapisując sobie pierwszy triumf w całej karierze. Oddając skoki na 220m i 233.5m uzyskał 430.1 punktów, plasując się przed Dawidem Kubackim i Markusem Eisenbichlerem.

5. Werner Schuster kończy prowadzić kadrę Niemiec.
Austriacki trener pełnił pieczę nad niemieckimi skoczkami od sezonu 2008/09. Przyczynił się między innymi do zdobycia dwóch medali olimpijskich w Pyeongchangu przez Andreasa Wellingera czy srebra drużynowego również podczas IO. Podczas swojej wypowiedzi dodał, że bardzo lubi Niemiecki Związek Narciarski i dalej się tam wyobraża, lecz w nieco innej roli.

4. Ryoyu Kobayashi po raz dziesiąty wygrał konkurs Pucharu Świata.
Sobotni konkurs przyniósł wygraną japońskiemu skoczkowi. W ostatnich konkursach Ryoyu nie spisuje się tak dobrze, jak na początku sezonu, jednak robi wszystko, by wrócić do tak dobrej formy.

3. Dawid Kubacki dwa razy na podium w Oberstdorfie!
Polski skoczek stanął na podium aż dwa razy. W piątek uplasował się na miejscu wicelidera, tuż za Timim Zajcem, natomiast podczas niedzielnego konkursu znalazł się na ostatnim miejscu podium.

2. Klimov wraca na szczyt.
Evgeniy znany jest z wygrania całego cyklu LGP czy konkursu w Wiśle, który rozpoczynał sezon. Niestety, z zawodów na zawody nie szło mu już tak dobrze, co było zauważalne gołym okiem. Podczas niedzielnych skoków oddał dwa wspaniałe loty, które zapewniły mu pozycję wicelidera.

1. Eisenbichler w formie!
Dwa pierwsze konkursy Niemiec może zaliczyć do udanych. Podczas ich trwania stanął dwa razy na podium, nie zajmując jednak pierwszego miejsca. W piątek uplasował się na trzeciej pozycji, za Dawidem Kubackim, natomiast w sobotę - zajął miejsce wicelidera, za Ryoyu.

źródło: informacja własna.