Obsługiwane przez usługę Blogger.

TOP 10 pasji skoczków

by - 11:42 AMSkoczkowie to tak samo normalni ludzie jak my. Oprócz skakania mają także inne pasje, które pozwalają im się odstresować po całych dniach spędzonych na zawodach czy treningach. W końcu skoki to też ciężka praca! Dlatego specjalnie dla Was przygotowałyśmy TOP 10 najciekawszych pasji skoczków. 

10. Thomas Morgenstern i śmigłowce
Ten człowiek kocha adrenalinę. Nawet jeśli zrezygnował on ze skoków nadal lubi unieść się wysoko w przestworza. Teraz jednak pilotuje on śmigłowce, a na swoim koncie ma już medal Igrzysk Olimpijskich w Dubaju. Niby to nie to samo co skoki, ale pasja do latania pozostała.

9. Adam Małysz i szybkie samochody


To że nasz były skoczek narciarski, duma naszego kraju kocha samochody wiadomo nie od dziś. Chyba każdy fan Adama kibicował mu już po zakończeniu kariery, kiedy to Małysz rozpoczął kolejną drogę - zaczął startować w Rajdzie Dakar. Jednak to ciągle nie było to, i nasz "Orzeł z Wisły" jednak powrócił do skoków. Co prawda nie na skocznię, ale jako dyrektor w PZN. Ale pasja do szybkich aut i adrenaliny zdecydowanie pozostała.

8. Gregor Schlierenzauer i fotografia

Kto powiedział że sportowiec nie może mieć artystycznej duszy? Gregor Schlierenzauer na pewno taką posiada. Widać to przede wszystkim w jego artystycznych zdjęciach, którymi chętnie dzieli się z fanami na instagramie czy też na swoim blogu. Ah, pozowanie dla takiego fotografa to na pewno marzenie niejednej z fanek!

7. Johann Andre Forfang/Jernej Damjan i vlogi

Skoro było już o fotografii czas przenieść się do krótkich filmików, w których gustują między innymi Jernej Damjan oraz Johann Andre Forfang. Oboje skoczkowie mają swoje kanały na youtubie, więc przez problemy znajdziemy ich sceniczne popisy. Polecamy!

6. Richard Freitag/Ziga Jelar oraz muzyka

Oboje skoczkowie mają na koncie już wokalne popisy przed publicznością oraz własne piosenki. Zarówno Freitag jak i Jelar są wirtuozami gitary, dlatego słuchanie ich (dodatkowo oboje umieją śpiewać, to już coś!) jest prawdziwą przyjemnością.

5. Clemens Aigner i gotowanie

Jak sam przyznał nam się w wywiadzie austriacki skoczek poza skokami bardzo lubi gotować dla swojej rodziny. Testowanie nowych przepisów odstresowuje go i jak sam nam ze śmiechem wyznał, chyba jest w tym dobry. Kto wie, może na zakończenie sezonu to jego zobaczymy przy ogromnej patelni, a nie jego rodaka Stefana Krafta?

4. Andreas Wellinger i wycieczki krajoznawcze

Podróże są wpisane w życie skoczków. Ale no cóż, wiele wtedy nie zobaczą. Większość z nich woli odkrywać te bardziej nieznane aspekty miejsc w których przebywają. Przykładem jest Andreas Wellinger, który bardzo lubi piesze wycieczki, a szczególnie te z kolegami z kadry.

3. Dawid Kubacki i szybowce

Kolejny skoczek, który uwielbia być w powietrzu nie tylko na nartach. Dawid uwielbia latać także szybowcami, jednak w przeciwieństwie do Thomasa Morgensterna traktuje to bardziej dla wyluzowania się niż zdobycia medali.

2. Stefan Kraft i golf

Skoczek ten oprócz swojej pasji do skoków, ma inną sportową pasję. Mianowice golf. Pasję do tego sportu Austriak dzieli ze swoim norweskim kolegą po fachu, Johannen Andre Forfangiem, który też należy do fanów golfa. Jak widać, pasja zacieśnia więzy.

1. Kamil Stoch i kolekcjonowanie wazonów

Nasz reprezentant uwidocznił swoją pasję szczególnie podczas Raw Air w zeszłym sezonie, kiedy to praktycznie nie dał nikomu innemu nacieszyć się szklanymi trofeami. Kamil z ogromnym zacięciem walczył o każdą małą nagrodę w kształcie wazonu, a jego radość po zdobyciu każdego z nich już przeszła do historii. Ciekawe czy tę pasję podziela jego żona.


Źródło: informacja własna/instagram.com

You May Also Like

0 komentarze