Timi Zajc wygrywa po raz pierwszy w karierze! Kolejne podium Dawida Kubackiego!

by - 6:40 PM

foto: siol.net

Pierwszy w sezonie konkurs lotów za nami. Jego triumfatorem został Słoweniec Timi Zajc, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w zawodach PŚ w karierze. Na podium stanął też po raz kolejny Dawid Kubacki!

Pierwsza seria konkursu w Oberstdorfie należała do Polaków. Wszyscy Biało-Czerwoni skakali świetnie. Liderem na półmetku rywalizacji był Kamil Stoch, tuz za nim znajdował się Piotr Żyła, Dawid Kubacki był 5., a Jakub Wolny 8.

Ostatecznie w całym konkursie zwyciężył młody Słoweniec Timi Zajc, który skokiem na  233,5 metra, już po raz kolejny w dniu dzisiejszym, poprawił swój rekord życiowy. Drugi był Dawid Kubacki (218 m). Dla Polaka było to piąte podium w tym sezonie. Trzeci był reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler (222,5 m). Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowani zostali kolejni Polacy: czwarte miejsce zajął Piotr Żyła (207,5 m), a piąte Kamil Stoch (197 m). Do czołowej dziesiątki wskoczyli też Stefan Kraft (202 m)Johann Andre Forfang (198,5 m)Halvor Egner Granerud (206,5 m), Daniel Huber (203 m) oraz Daniel Andre Tande (223 m).
Jakub Wolny po słabszym skoku w serii finałowej ostatecznie znalazł się na 25. pozycji. 

Pełne wyniki konkursu znajdziecie TUTAJ

Kolejny konkurs lotów narciarskich w Oberstdorfie już jutro!


źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze