Podwójny triumf Maren Lundby w Oberstdorfie

by - 9:44 PM

Maren Lundby, fot. oa.no

W miniony weekend mogliśmy emocjonować się nie tylko zmaganiami skoczków w Willingen, lecz także konkursami PŚ Pań na skoczni HS 137 w Oberstdorfie. W obu konkursach (sobotnim i niedzielnym) odniosła zwycięstwo Norweżka Maren Lundby.

Po pierwszej serii sobotniego konkursu prowadziła Niemka Katharina Althaus (124,5 m). Na "wirtualnym podium" znajdowały się także Maren Lundby (126 m) oraz Ramona Straub (124,5 m). Niebezpiecznie wyglądający upadek zaliczyła Czeszka Zdenka Pesatova, która opuściła rozbieg w asyście obsługi medycznej. 
W serii finałowej Althaus, choć oddała dłuższy skok (128 m) niż Lundby (125,5 m), zakończyła konkurs na drugim miejscu, tracąc 0,4 pkt do triumfatorki. Stało się tak za sprawą lepszych warunków wietrznych, jakie towarzyszyły Niemce w trakcie lotu. Trzecie miejsce zajęła Ursa Bogataj ze Słowenii (120,5 m).

Niedzielny konkurs zakończył się 22. zwycięstwem Maren Lundby w karierze. Norweżka prowadziła już po pierwszej serii dzięki skokowi na 135 m, wyprzedzając o 4,2 pkt drugą Juliane Seyfarth (132 m), a o 12,6 pkt trzecią Katharinę Althaus.
W drugiej serii Norweżka przypieczętowała swoje zwycięstwo. Oddała skok długości 135,5 m, dzięki czemu o 9,4 pkt wyprzedziła ostatecznie drugą w konkursie Juliane Seyfarth. Trzecie miejsce zajęła Sara Takanashi (124 m).

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze