Pierwszy konkurs indywidualny w Willingen dla Karla Geigera

by - 6:10 PM


Za nami pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych w niemieckim Willingen.  Ku uciesze gospodarzy, wygrał go Karl Geiger.

Po pierwszej serii na pozycji lidera plasował się Kamil Stoch, który po skoku na 144,5 metra miał na swoim koncie 154,2 punkty. Tuż za nim znalazł się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi, który do Polaka tracił 3 punkty. Na trzeciej pozycji ze stratą 3,2 punktu do prowadzącego Stocha, był Karl Geiger. 
W najlepszej "5" pierwszej serii znalazło się aż trzech Polaków. Oprócz wspomnianego Stocha, na czwartej pozycji był Dawid Kubacki, a na piątej Piotr Żyła. Tuż za nimi znalazł się inny Niemiec, Richard Freitag.
Timi Zajc, tak świetnie spisujący się w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem, po pierwszej serii był na 7. miejscu tracąc do lidera 12,9 punktu.

Konkurs wygrał Karl Geiger, który w drugiej serii skoczył aż 150,5 metra. Jego łączna nota pozwoliła mu przesunąć się z trzeciej pozycji po pierwszej serii na pierwszą po całym konkursie. 
Drugi był Kamil Stoch, który do Niemca stracił równe 4 punkty. Podium uzupełnił Ryoyu Kobayashi. Piotr Żyła i Dawid Kubacki zamienili się swoimi pozycjami - Żyła awansował na 4. miejsce, a Kubacki spadł na 5. W "10" znaleźli się jeszcze: Richard Freitag, Jewgienij Klimow, Killian Peier, Timi Zajc i Johann Andre Forfang.
Ostatni z Polaków w serii finałowej, Stefan Hula, był 22.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze