Najlepsze kobiety w historii Mistrzostw Świata

by - 1:47 PM

fot. seefeld.com

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym trwają w najlepsze. Najlepsi biegacze, kombinatorzy norwescy i skoczkowie walczą o medale. Dziś przed nami kolejna odsłona "Najlepszych w historii", w której przyjrzymy się skoczkiniom, które do tej pory wywalczyły najwięcej medali w konkursach skoków.

Konkursy skoków kobiet na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym rozgrywane są od 2009 roku. Panie rywalizują na skoczni normalnej. Od 2013 roku odbywają się także konkursy drużyn mieszanych.

Pierwszą, historyczną Mistrzynią Świata została Amerykanka Lindsey Van. 20. lutego 2009 roku w czeskim Libercu na skoczni HS100 skoczyła ona odpowiednio 89 i 97,5 metrów i z notą 243 punkty zdobyła złoto. Srebrny medal wywalczyła Ulrike Gräßler z Niemiec, która do Van straciła dokładnie 4 punkty. Podium uzupełniła Norweżka Anette Sagen .

Dwa lata później triumfowała Daniela Iraschko z Austrii przed Eleną Runggaldier z Włoch i Coline Mattel z Francji.

W 2013 roku Mistrzynią Świata została inna Amerykanka - Sarah Hendrickson. Sara Takanashi z Japonii zajęła drugie miejsce, a Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger była trzecia.

Rok 2015 należał do Niemki Cariny Vogt. Srebro znowu wywalczyła reprezentantka kraju Kwitnącej Wiśni - tym razem była to  Yūki Itō. Mistrzyni sprzed czterech lat, Daniela Iraschko-Stolz zdbyła medal brązowy.

Przed dwoma laty znowu triumfowała Carina Vogt, a Yūki Itō była druga. Podium uzupełniła inna Japonka, srebrna medalista z roku 2013 - Sara Takanashi.

Najwięcej złotych medali w historii mistrzostw świata zdobyła Niemka Carina Vogt, która triumfowała dwukrotnie.  Właśnie ona przoduje w klasyfikacji "Najwięcej razy na podium w konkursach indywidualnych". Na drugim miejscu znajduje się Daniela Iraschko-Stolz, która raz wygrała i raz była trzecia. Na trzecim miejscu znajdują się ex aequo dwie Amerykanki, które mają na swoich kontach po jednym zwycięstwie - Lindsey Van i Sarah Hendrickson.

fot. wikipedia.org


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze