Lundby mistrzynią świata w skokach

by - 5:53 PM

fot. ao.no

Nową Mistrzynią Świata w Skokach Narciarskich została Maren Lundby, która zwyciężyła w dzisiejszym konkursie skokiem na 104,5 metra! Kamila Karpiel skończyła rywalizację na 23 miejscu.


W pierwszej serii wygrała Maren Lundby, mając jedyne 1,6 punktu przewagi nad drugą Kathariną Althaus. Trzy punkty mniej zanotowała trzecia Juliane Seyfarth. Te trzy zawodniczki miały dość znaczącą przewagę punktową jak na skocznię normalną, a zatem przewidywano, że rywalizacja o medale potoczy się przede wszystkim pomiędzy tą trójką.


W drugiej serii jednak Seyfarth skoczyła 101,5 metra, natomiast Austriaczka Daniela Iraschko-Stoltz 105,5 metra, co pozwoliło jej ostatecznie zająć trzecie miejsce zamiast Niemki. Pierwsze dwa miejsca pozostały bez zmian. Jednak Althaus skoczyła w drugiej serii aż 107 metrów,  przez co zbliżyła się znacząco do wyniku Lundby. Norweżka wygrała o jedyne 0,5 punktu!

Niestety do drugiej serii nie zakwalifikowała się Kinga Rajda, która skokiem na 91 metrów ostatecznie zajęła 34 miejsce. Jej koleżanka z reprezentacji- Kamila Karpiel na szczęście skoczyła w pierwszej serii 97,5 metra, co dało jej 21 miejsce. Miała więc szansę oddać drugi skok. W serii finałowej Kamila uzyskała 93,5 m, co uplasowało ją na 23 miejscu. 

W pierwszej serii Katharina Althaus wyrównała kobiecy rekord skoczni w Seefeld, który wynosi 108 metrów.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom!

Pełne wyniki możecie zobaczyć tutaj.

źródło: informacja własna


You May Also Like

0 komentarze