Kwalifikacje dla Forfanga, dobry wynik Kubackiego!

by - 4:17 PM
Kwalifikacje do dzisiejszego konkursu lotów narciarskich w Oberstdorfie wygrał Johann Andre Forfang. Norweg poszybował na odległość 225,5 m. W zawodach będziemy oglądać czterech reprezentantów Polski: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego.

Johann Andre Forfang triumfował w dzisiejszych kwalifikacjach. Norweg skoczył 225,5 m, co wystarczyło mu, by pokonać Słoweńca Timiego Zajca, który skokiem na odległość 222,5 m poprawił swój rekord życiowy. Czołową trójkę uzupełnił Robert Johansson (223,5 m). Tuż za podium sklasyfikowany został Markus Eisenbichler (216 m). Piąty był najlepszy z Biało-Czerwonych, Dawid Kubacki (212,5 m).

Do konkursu zakwalifikowało się czterech Polaków. Poza Kubackim będziemy oglądać dzisiaj Kamila Stocha (7. miejsce w kwalifikacjach), Piotra Żyłę (15. miejsce) i Jakuba Wolnego (26. miejsce). Stefan Hula i debiutujący na mamucie Paweł Wąsek niestety nie wywalczyli awansu. Zajęli 48. I 49. pozycję.

W kwalifikacjach padły też kolejne rekordy życiowe. Poza Zajcem (222,5 m), życiowy wynik uzyskał Szwajcar Killian Peier, który w swojej próbie doleciał do 192 metra.

Pełne wyniki kwalifikacji znajdziecie TUTAJ


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze