Kobayashi wygrywa w Willingen

by - 5:20 PM

Zakończył się już konkurs w Willingen. Zawody jak i cały cykl wygrał Ryoyu Kobayashi.

Po pierwszej serii prowadził lider klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashi, który odleciał na odległość 146 metrów. Tuż za nim znajdował się Piotr Żyła (142m), a trzeci był Kamil Stoch (138,5m). Dawid Kubacki zajmował miejsce 4. (143m). Jakub Wolny był 17. (137m), a Maciej Kot 26. (133,5m). Do drugiej serii nie udało się wejść Stefanowi Huli, który po skoku na 127,5 metra zajął 34. pozycję. Nie oglądaliśmy skoku Gregora Schlierenzauera. Austriak został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Konkurs wygrał lider z pierwszej serii Ryoyu Kobayashi (144m). Na drugiej pozycji uplasował się Markus Eisenbichler (141,5m), a podium uzupełnił Piotr Żyła (137,5m). Czołową dziesiątkę dopełnili Richard Freitag, Dawid Kubacki, Karl Geiger, Kamil Stoch, Timi Zajc, Johann Andre Forfang oraz Stefan Kraft. Jakub Wolny poprawił swój wynik o jedno miejsce w stosunku do pierwszej serii. Maciej Kot ostatecznie zajął 30. miejsce.