Clemens Aigner ponownie najlepszy na Schattenbergschanze

by - 9:21 PM


Reprezentant Austrii, Clemens Aigner zwyciężył w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS 137 w Oberstdorfie. Na podium znaleźli się również Tilen Bartol oraz Pius Paschke. Najlepszym z reprezentantów Polski okazał się piąty Aleksander Zniszczoł.

Aigner prowadził już po pierwszej serii zmagań dzięki skokowi na 131,5 m. 1,8 pkt za nim plasował się Tilen Bartol (135,5 m). Trzeci na półmetku był Pius Paschke (130,5 m). Aleksander Zniszczoł, po skoku na 129,5 m, zajmował dziewiątą pozycję. Do serii finałowej spośród Biało-Czerwonych awansowali również Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka i Paweł Wąsek. Nie udało się to z kolei Klemensowi Murańce.

W drugiej serii Aigner poszybował 133 m, co zapewniło mu wygraną w konkursie i wyprzedzenie drugiego Bartola (132 m) o 2,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Pius Paschke (129 m). Zniszczoł, po skoku na 130,5 m, awansował z piątej na dziewiątą pozycję. Andrzej Stękała (128,5 m), zakończył konkurs na dziewiątym miejscu, Przemysław Kantyka - na jedenastym, a Paweł Wąsek - na czternastym.

Z pełnymi wynikami zawodów można zapoznać się tutaj.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze