Brak Eisenbichlera w składzie Niemiec do Lahti

by - 6:32 PM


Markus Eisenbichler nie weźmie udziału w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lahti. Taką decyzję podjął po konsultacji z trenerem- Wernerem Schusterem.


Ostatnie konkursy dla reprezentanta kadry Niemiec były bardzo udane. Aż dwa razy udało mu się stanąć na podium w Obersdorfie- raz na trzecim,a raz na drugim miejscu. W całym sezonie również prezentuje się dobrze, zajmując dziesiąte miejsce w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata, natomiast w Pucharze Świata w lotach wyprzedza go tylko Kamil Stoch.


Werner Schuster dobrze wie, że najważniejsze w tym sezonie są Mistrzostwa Świata, dlatego zalecił swojemu podopiecznemu odpoczynek po dobrych skokach, by nie tracił on formy. Markus pod koniec długiego weekendu w Obersdorfie mówił już, że może potrzebować przerwy, dlatego posłuchał się trenera. Kadra Niemiec w Lahti będzie zatem reprezentowana przez Stephana Leyhe, Andreasa Wellingera, Richarda Freitaga, Karla Geigera, Constantina Schmida i Martina Hamanna.

Jest to dobra informacja dla Polaków, którzy być może dzięki nieobecności Markusa będą w stanie powiększyć swoją przewagę nad Niemcami w Pucharze Narodów.

źrodło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze