Zapomniane skocznie - Szczawnica

by - 6:56 PM


Dzisiaj nadszedł czas na kolejną tak zwaną "zapomnianą skocznię" - skocznię, na której kiedyś odbywały się treningi, zawody, teraz zaś stoi nieużytkowana. Skocznia, o której dziś mowa znajduje się w Szczawnicy. 

Właściwie nie jest to jedna skocznia, a dwie. Niestety, są to już tylko pozostałości po nich. Natomiast w latach 1931-1932 na dwóch stokach, na Jarmucie i Palenicy powstały dwie skocznie, na których kilkakrotnie odbyły się zawody. Skocznia na Jarmucie służyła głównie do celów treningowych i niestety została zniszczona podczas II wojny światowej.

Foto: skisprungschanzen.com

Druga skocznia, ta na Palenicy funkcjonowała przede wszystkim w okresie powojennym. W swej historii ma kilka zawodów, dwie przebudowy oraz przede wszystkim, tak jak skocznia na Jarmucie, masę treningów. Oddawać z niej można było skoki na odległość około 50m. Co ciekawe, ta skocznia została dosłownie "zapomniana". Właściciel skoczni, KS Pieniny Szczawnica skupił się przede wszystkim na rozwoju kajakarstwa, dlatego po pewnym czasie ze skoczni nikt już nie korzystał. Odbiło się to oczywiście na jej stanie. Dziś zostały po niej tylko szczątki.

Foto: wikipedia.org


Źródło: skisprungschanzen.com/wikipedia.org

You May Also Like

0 komentarze