Zakopane bez Wellingera!

by - 8:57 PM


Mistrz olimpijski Andreas Wellinger nie wystąpi w nadchodzących konkursach Pucharu Świata, które odbędą się na Wielkiej Krokwi. Niemiec zrezygnował z udziału w zawodach na rzecz treningów, które mają pomóc mu w powrocie do wysokiej formy, jaką prezentował przed rokiem.

Brak Andreasa Wellingera w składzie reprezentacji Niemiec jest niewątpliwie sporym zaskoczeniem i rozczarowaniem. Niestety nienajlepsze wyniki w ostatnich tygodniach zadecydowały o tym, że Niemiec postanowił póki co skupić się na treningach. Wellinger, który rok temu zdobywał mistrzostwo i wicemistrzostwo olimpijskie i wielokrotnie stawał na podium PŚ, między innymi właśnie w Zakopanem, w sezonie 2018/19 nie radzi sobie już tak dobrze. Pomimo świetnego 2. miejsca w Ruce na początku sezonu kolejne konkursy w wykonaniu Niemca nie były już tak udane. Wellinger dwukrotnie nie przebrnął przez serię KO i Turniej Czterech Skoczni zakończył dopiero na 31. pozycji. W klasyfikacji generalnej PŚ jest 14. 

Miejsce wielkiego nieobecnego podczas rywalizacji w Zakopanem zajmie Constantin Schmid. 19-latek będzie miał więc świetną okazję by sprawdzić się w zawodach najwyższej rangi przed czekającymi go już niedługo Mistrzostwami Świata Juniorów. 

Oto pełny skład reprezentacji Niemiec na weekend w Zakopanem:
Markus Eisenbichler
Richard Freitag
Karl Geiger
Stephan Leyhe
David Siegel
Constantin Schmid


źródło: DSVNordisch

You May Also Like

0 komentarze