TOP10 tygodnia - 21.01.- 27.01

by - 4:23 PMMiniony tydzień obfitował w wiele wydarzeń - Mistrzostwa Świata Juniorów w Lahti, Puchar Kontynentalny w Planicy i oczywiście Puchar Świata w Sapporo. Niżej przedstawiamy najważniejsze z nich. 

10. Legenda skoków bez powołania na MŚ w Seefeld.
Pierwszy raz od 22 lat, Noriaki Kasai nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata. Czy to koniec pewnej epoki? Według nas nie. Po prostu Japończyk nie zdobył takiej liczby punktów, by wystąpić w takiej imprezie. Noriaki ma na swoim koncie 7. medali Mistrzostw Świata. 

9. Niemcy zwyciężają podczas MŚJ w Lahti. 
W sobotę, odbył się konkurs drużynowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli Niemcy w składzie - Luca Roth, Kilian Maerkl, Philipp Raimund i Constantin Schmid. Tym samym obronili tytuł mistrzów. Na podium znaleźli się również Norwedzy oraz Słoweńcy. Polacy zakończyli rywalizację na miejscu szóstym. 

8. Kłopoty Norwegów.  
Na początku Johann Andre Forfang, późnej Anders Fannemel, a na końcu Robin Pedersen. Pierwsza dwójka zawodników nie zdołała wejść do serii finałowej konkursów na Okurayamie - Forfang w sobotę, a Fannemel w niedzielę. Trzeci z Norwegów, niestety został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Chyba ci Norwedzy nie będą mile wspominać tego wyjazdu

7. Podium Sergieya Tkaczenko.
W miniony weekend, w Lahti miały miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów, gdzie na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Kazachstanu - Sergiey Tkaczenko, który tracił jedynie 3,2. punktu do zwycięzcy. 

6. Bor Pavlovcic i Martin Hamann wygrywają w Planicy. 
Podczas sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego triumfował Słoweniec Bor Pavlovcic. Zawodnik gospodarzy swoją wygraną zawdzięcza skokom na 135,5. m i 138,5. m. W sobotę na podium wraz z Borem stanęli Lukas Hlava i Martin Hamann, który zwyciężył dzień później, w  niedzielnym konkursie. 

5. Kontuzja Davida Siegela 
Tydzień temu, w Zakopanem David Siegel zaliczył groźnie wyglądający upadek. Po zrobieniu szczegółowych badań, Siegel musiał przejść operację kolana. Teraz czeka go długa przerwa i rehabilitacja. 

4. Thomas Aasen Markeng zwycięzcą MŚJ w Lahti. 
W czwartek tytuł Mistrza Świata Juniorów zdobył reprezentant Norwegii - Thomas Aasen Markeng, który oddał dwa skoki na 97. metrów. Drugie miejsce wywalczył Luca Roth, a trzecie Sergiey Tkaczenko. Do serii finałowej zdołał awansować jedynie Paweł Wąsek, który uplasował się na 6. pozycji. 

3. Pierwsze podium Timiego Zajca w PŚ.
Młody Słoweniec podczas weekendu w Japonii zdobył swoje pierwsze w karierze podium w Pucharze Świata. Timi po swoich skokach zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie.

2. Kamil Stoch nowym rekordzistą Okurayamy.
Polscy biją rekordy. Najpierw Dawid Kubacki, a w ten weekend dotychczasowego rekordzistę japońskiej skoczni - Maćka Kota zastąpił Kamil Stoch, który oddał skok na 148,5 metra, czyli aż 4 m. dalej od Kota. Dodajmy, że Kamil przebywając w Japonii był przeziębiony.

1. Podwójne zwycięstwo Stefana Krafta.
Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta? Ryoyu Kobayashi walczy o utrzymanie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej, tuż za nim Kamil Stoch, a do walki wkroczył Austriak Stefan Kraft, który przez weekend dominował w Kraju Kwitnącej Wiśni i wygrał dwa konkursy. Tym samym "przeskoczył" w generalce Kamila Stocha.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze