TOP10 tygodnia - 07.01-13.01

by - 3:25 PM


Za nami kolejny i bardzo emocjonujący tydzień dla fana skoków narciarskich. Oto przedstawiamy Wam jego dziesięć najważniejszych wydarzeń!

10. Daniel-Andre Tande odpuszcza konkursy. 
Norweg w ostatnim czasie nie zachwycał nas swoją formą. Jego występy podczas Turnieju Czterech Skoczni były przeciętne, a rywalizację w nim zakończył dopiero na 37. pozycji. Dlatego też Tande zdecydował się na opuszczenie konkursów we włoskim Val di Fiemme. Prawdopodobnie nie zobaczymy go również w Zakopanem. 

9. Kolejny brat Kobayashi.
Tatsunao - tak właśnie na imię ma najmłodszy z braci Kobayashi. Młodziutki Japończyk występuje jedynie w rozgrywkach krajowych oraz w zawodach FIS Cup, ale jeszcze nie osiąga wysokich wyników, ale wszystko jeszcze przed nim i może nadejdzie dzień kiedy zobaczymy całą trójkę rodzeństwa na skoczni. 

8. Schlierenzauer wraca do Pucharu Kontynentalnego.
Od jakiegoś czasu w zawodach Pucharu Świata nie oglądamy Austriaka Gregora Schlierenzauera. Trener odsunął go od występów w PŚ, na rzecz indywidualnych treningów. Po trzynastu latach przerwy Schlierenzauer wystąpił w Pucharze Kontynentalnym, który miał miejsce w Bischofshofen. 

7. Dodatkowe konkursy PK.
Jakiś czas temu pojawiła się informacja o odwołanych zawodach Pucharu Kontynentalnego w tureckim Erzurum. Międzynarodowa Federacja Narciarska już zdecydowała gdzie odbędą się dodatkowe zawody: 18 styczeń - Sapporo oraz 8 luty - Iron Mountain. 

6. Sześć zwycięstw pod rząd Ryoyu Kabayashiego.
Młodszy brat Kobayashi ale nie najmłodszy ma powody do świętowania. Japończyk wygrał sześc konkursów z rzędu. Wcześniej dokonywali tego Thomas Morgenstern, Matti Hautamaeki, Janne Ahonen oraz Gregor Schlierenzauer. 

5. Haagen i Moerth zwyciężają w Zakopanem.
W miniony weekend w Zakopanem miały miejsce zawody trzeciej rangi, czyli FIS Cup. Pierwszy konkurs odbywający się w sobotę wygrał Claudio Moerth, natomiast w niedzielnym konkursie triumfował młody Austriak - David Haagen, o którym niedawno pisałyśmy w serii "Świeżym okiem". 

4. Peter Prevc wycofany z Pucharu Świata.
Po ostatnim występie w konkursie Pucharu Świata, najstarszy z braci Prevc został odsunięty od jakichkolwiek międzynarodowych zmagań w skokach narciarskich, powodem podjęcia tej decyzji były bardzo słabe wyniki Petera.

3. Klimov Mistrzem Rosji.
Czy tylko ja zauważyłam, że podczas konkursu w Val di Fiemme kogoś mi tam brakuje? A brakowało właśnie Evgeniya Klimova, który brał udział w Mistrzostwach Rosji w Czajkowskim, które wyjątkowo odbyły się w trakcie sezonu zimowego. Klimov wygrał zmagania na skoczni normalnej jak i dużej, zostając przy tym podwójnym Mistrzem Rosji. 

2. Jubileusz Kamila Stocha.
W niedzielny wieczór Kamil Stoch obchodził okrągły jubileusz - trzysetny raz wystąpił w indywidualnym konkursie Pucharu Świata! Skoczek z Zębu w walce o Kryształową Kulę zadebiutował 15 lat temu. A podczas zawodów w Val di Fiemme dołączył do kolejnego elitarnego grona. 

1. Pierwszy trium w PŚ Dawida Kubackiego!
Co to był za konkurs! Val di Fiemme zostało zdobyte przez Polaków. Dawid Kubacki odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Na portalach społecznościowych pogratulował mu sam Andrzej Duda, a Adam Małysz uronił łzy wzruszenia! Dawid swoją wygraną przerwał dobrą passę Japończyka i nie pozwolił mu wygrać po raz siódmy z rzędu. Gratulujemy Dawidowi i liczymy na kolejne takie sukcesy!  


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze