TOP 10 logo turniejów / zawodów

by - 7:27 PM

Turniej Czterech Skoczni to już przeszłość. Przed nami kolejne imprezy pełne emocji. Niedługo będzie miało miejsce wydarzenie o nazwie Willingen Five, chwilę później rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld, a zaraz po nich odbędzie się Raw Air. Cały sezon zakończy się turniejem o nazwie Planica 7. Z tego powodu postanowiłam sporządzić Wam moje TOP10 logo zawodów, turniejów, zarówno obecnych jak i tych, które miały już miejsce.
MIEJSCE 10.


www.time4snow.pl

Nowo-powstały turniej, którego pierwsza edycja odbyła się między 2-4 lutego 2018 roku. Wygrał go Kamil Stoch, drugi był Johann Andre-Forfang, a miejsce na podium uzupełnił Daniel Andre-Tande. Według mnie logo tych zawodów wygląda zupełnie zwyczajnie, nie ma w nim nic, co by zachwycało, dlatego ląduje na ostatnim miejscu TOP10.


MIEJSCE 9.

www.berkutschi.com
Kolejny nowy turniej, który powstał w ubiegłym roku. Triumfował Kamil Stoch, drugie miejsce zajął Johann Andre-Forfang, a trzeci był Robert Johansson. Co do loga... Niby ładne, niby ma w sobie to coś, ale... no właśnie, jednak zawsze znajdzie się to "ale". Czy symbol, który ma być zarówno cyfrą "7" jak i literą "P" nie przypomina Wam wałka malarskiego? MIEJSCE 8.

www.wikipedia.org

Ostatnie zawody z cyklu PŚ w Harrachovie miały miejsce w 2013 roku. Rok później odbyły się tam Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, w których zwyciężył Severin Freund, za nim uplasował się Anders Bardal, a trzecie miejsce należało do Petera Prevca. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, był 5. Logo MŚwL nie wygląda źle, ciekawie połączone zostały "Harrachov" i "2014", aczkolwiek mankamentem jest kolor, którym wypełniona została cyfra 2014. Nie wiadomo, czy organizatorem są Czechy, czy jednak Rosja... 


MIEJSCE 7.

www.revolvy.com

Logo Mistrzostw Świata w Lotach na skoczni Kulm jest stonowane, nie bije od niego dynamizmem, ale nie jest to żadną ujmą. Ciekawie prezentują się kontury skoczka w trakcie lotu, które są w conajmniej trzech barwach - białej, szarej i ciemno-szarej. Obok widnieje napis, czego dotyczy to logo. Jednak wg mnie i moich zamysłów, logo MŚwL nie może liczyć na więcej niż na 7. miejsce.MIEJSCE 6.

www.guidatorino.com

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Turyn 2006. Hasłem XX ZIO było "pasja życia jest tutaj". Mistrzem Olimpijskim został Norweg Lars Bystøl i Thomas Morgenstern. Nie umiem wytłumaczyć co mi się podoba w tym logo, ale coś na pewno, jakoś mnie do siebie przyciąga. Czcionka, którą uwzględniono wraz z kołami olimpijskimi i z tym symbolem tworzą coś naprawdę ładnego.


MIEJSCE 5.

www.logodesignlove.com

Sochi, Sochi, dużo emocji związanych z tym rosyjskim miastem. To właśnie tam Kamil Stoch został dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim. Końcówka liczby "2014" prezentuje się jakby była odbiciem lustrzanym liter "hi" z "Sochi". Kolory są stonowane - "Sochi 2014" wypełnione jest barwą niebieską, która jest symbolem m.in. pokoju, spokoju, dynamizmu, a tego przecież potrzeba na igrzyskach. Natomiast domena ".ru" posiada jedynie niebieskie kontury. Gdy do tego dodano koła olimpijskie, powstało naprawdę spokojne i ciekawe logo.MIEJSCE 4.www.skokipolska.pl
Turniej Nordycki miał już swoje lata świetności. Rozgrywany był od 1997 do 2010 roku. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest nie kto inny jak Adam Małysz. Stawał na podium TN aż 20 razy. W tym logo podoba mi się to jak połączone są barwy flagi norweskiej (czerwony, niebieski, biały) wraz ze skocznią narciarską. Napis idealnie wpasowuje się w całą strukturę, a co ciekawe - logo zaprojektował Janne Ahonen.


MIEJSCE 3.

www.rawair.com

Raw Air. Jeden z najbardziej wyczerpujących turniejów w skokach narciarskich. Pierwszą edycję tego turnieju wygrał Stefan Kraft, a drugą Kamil Stoch. Logo niby banalne, a jednak nie. Ma w sobie to coś i dzięki tej prostocie postanowiłam umieścić je na najniższym stopniu podium w tym zestawieniu. Swoją drogą.. Logo wygląda jakby była to litera "W", a ja poza tym, oczami swojej wyobraźni widzę narty skoczka, które ułożone są w słynnym telemarku.MIEJSCE 2.

www.tirolerskiverband.at


Trudno byłoby nie umieścić w TOP10 loga należącego do najważniejszej imprezy tego sezonu. Wygląda zwyczajnie i może się wydawać, że takie suche logo jest bez polotu. Ale wyobraźcie sobie teraz to logo na tle plakatów, kurtek, koszulek sportowych związanych z tym wydarzeniem. W tej swojej skromności, kryje się coś, co pasuje jak ulał. MIEJSCE 1.


www.wikipedia.org

Absolutny fenomen. Myślę, że nic nie jest w stanie przebić tego loga. Tak dobrze komponuje się ze skoczniami, z reklamami, czy ubraniami wyprodukowanymi specjalnie na tę okazję przez firmę 4f. Nic dodać, nic ująć. Moim zdaniem logo numer 1. Szkoda tylko, że organizatorzy 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni postanowili zrezygnować z tego loga na plastronach zawodników. źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze